На Рахівщині діє 58 туристичних закладів

11
0

У малому залі засідань голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк провів нараду з власниками туристичних закладів району.

У роботі також взяли участь головний державний санітарний лікар району Любов Сератор, начальник РВ УМНС України у Закарпатській області Ігор Погоріляк, директор Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор, заступник начальника державної податкової інспекції у Рахівському районі Дмитро Шишвак, в.о. начальника районного управління Пенсійного фонду України Іванна Кич та інші.

В районі туристично-рекреаційну галузь представляють більше 58 суб’єктів підприємницької діяльності, які займають територію площею всього 17 га, або 0,00009% від загальної площі земель району, що знаходяться у користуванні.

Протягом січня-квітня 2011 року туристичними закладами перераховано до зведеного бюджету району 623,9 тис. грн., що на 53,3% (217,6 тис.грн.) більше ніж в аналогічному періоді минулого року, а за п’ять місяців поточного року прийнято близько 8 тис. туристів, яким надано послуги на суму 3,3 млн. грн. За показниками надходжень до бюджету району туристична галузь посідає третє місце після деревообробної та харчової.

За січень-травень 2011 року туристично-рекреаційними закладами району сплачено 817,8 тис. грн., що в порівнянні до відповідного періоду минулого року більше на 70,2%.

Разом цими 11 підприємствами сплачено до зведеного бюджету району 744,0 тис. грн. або 90,9 % всіх надходжень від підприємств щомісячного обліку.

Загальна сума коштів направлених на модернізацію матеріально-технічної бази за січень-травень 2011 року склала лише 168,8 тис. грн., тоді як у минулому році на ці цілі було витрачено – понад 1 млн. 300 тис. грн.

В останні роки активно розвивається сільський (зелений та агро) туризм. В приватних оселях громадян Рахівщини можна одночасно прийняти більше 500 осіб.

З метою пошуку ділових партнерів для співпраці в різних напрямках туристичного бізнесу з різних областей України та іноземних країн район брав участь у ІІ виставці “Харківська туристична бієнале” та IV Туристичному форумі “Харків: партнерство в туризмі”, які проходили у м. Харків.

Крім цього, існує багато проблемних питань. Зокрема, це – спонтанна і несистемна забудова сприятливих для розвитку туризму територій, низький рівень транспортної інфраструктури та інформаційних повідомлень про туристичний потенціал Рахівщини, невелика кількість відпочиваючих влітку тощо, поганий стан доріг, відсутність якісного електро- і водопостачання, регулярного вивезення твердих побутових відходів, будівництво централізованої каналізаційної системи на пол. Драгобрат та ряд інших.

- Розвиваючи туристичну галузь необхідно враховувати всі суспільні, комерційні та екологічні потреби громад району. – наголосив Дмитро Андріюк підводячи підсумки зустрічі.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також