5 червня у с. Ділове Рахівського району відбулося засідання круглого столу «Транскордонна співпраця та сталий розвиток у Карпатах». Участь у форумі брала громадськість, представники влади, дипломати, природоохоронці. НПП «Синевир» на заході представляв директор установи Іван Дербак.
За круглим столом обговорювались питання міжнародної природоохоронної, наукової еколого-освітньої, рекреаційної діяльності, стан і перспективи розвитку угорсько-українського транскордонного співробітництва, розвиток екотуризму на прикордонній українсько-румунській ділянці, роль Карпатської асоціації національних парків та біосферних резерватів у розвитку міжнародної співпраці.
Резолюцією круглого столу було схвалити діяльність Закарпатської обласної ради з підготовки міжнародної конференції «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи»; підтримано проекти Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи «Сталий розвиток гірських регіонів на прикладі Карпатського регіону»; рекомендовано органам місцевого самоврядування, науковим установам та громадським організаціям з метою забезпечення сталого розвитку Карпат розвивати транскордонну співпрацю в економічній, екологічний та соціально-культурній сферах, активно використовуючи програми партнерства Європейського Союзу та міжнародних організацій і фондів; рекомендовано учасникам міжнародної конференції «Сталий розвиток Карпат та інших гірських регіонів Європи» прийняти
Декларацію – звернення до державних, регіональних і місцевих органів влади країн, на території яких розташовані гірські регіони, здійснити заходи в соціально-економічній, екологічній, духовній сферах і перетворення регіонів і, зокрема, Карпатського регіону, в культурні, туристичні й рекреаційні центри із збереженням самобутньої культурної спадщини територій і створенням сучасної інфраструктури для відпочинку та оздоровлення людей, а також умов для вирощування і виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції тощо.
Учасники форуму висловили підтримку ініціативам органів місцевих та регіональних влад, територіальних громад, неурядових організацій щодо активізації робіт з утилізації хімічних, біологічних та побутових відходів, розвитку наукових досліджень, зорієнтованих на пошук екологічно безпечних місць для захоронення відходів та зменшення забруднення навколишнього природного середовища, відновлення порушених екосистем.