Метою обліку є визначення видового складу, встановлення місця проживання диких тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельність в різних угіддях тощо.
Надзвичайно багата флора та фауна краю, що є територією національного парку, багата історична спадщина, туристичний потенціал є невичерпним джерелом інформації для студентів різних спеціальностей – біологів, географів, екологів, менеджерів з туризму та інших.
Цьогоріч, для успішного проведення обліку були залучені до роботи науковці та провідні інженери служби державної охорони, які добре знають видовий склад усіх місцевих звірів і птахів та добре вміють визначати давність сліду і його напрямок. Загалом, в заході взяло участь понад сто обліковців. Зважаючи на сприятливі погодні умови, які відіграють важливу роль для якості обліку, вдалося одержати достовірні дані по чисельність багатьох видах тварин. Це дуже важливо для розробки подальших біотехзаходів і має наукове та природоохоронне значення, інформує офіційний сайт НПП.
Облік чисельності копитних тварин проводився методом подвійного картування слідів, облік чисельності зайця-русака та козулі проведено на пробних площах методом шумового прогону. При таких заходах встановлюються показники чисельності, щільності та відносні показники кількості тварин на час обліку. Як показує облік фауни, чисельність диких тварин на території НПП «Синевир» з року в рік зростає.