На Тячівщині, провели нараду директорів навчальних закладів (ВІДЕО)

3
0

Шкільне навчання для національних меншин області – було чи не головним питанням, яке обговорювали в Ужгороді. Перш за все це стосувалося дітей ромської національності. Втім на Закарпатті проживають представники не одного народу.

Один з найбільших освітніх закладів Тячівського району – Нижньоапшанська загальноосвітня школа до недавнього часу була чи не найменш облаштованою в окрузі. Втім,  зараз тут все, як і повинно бути: пластикові енергозберігаючі вікна та двері, перекритий дах та відремонтовані класні приміщення разом з спортивним та актовим залами. Всі ці зміни відбулися за якихось півроку. Нижньоапшанській школі – першій з румунською мовою навчання у регіоні – нещодавно виповнилося 60 років. Тут – своя атмосфера, але вона тісно переплетена з українськими традиціями, які поважають всі учні закладу. А їх тут понад 800. З кожним роком все більше випускників школи  продовжують навчатись в українських вишах та за кордоном. 

Багато учнів стають переможцями та призерами районних і обласних предметних олімпіад та оглядів-конкурсів художньої самодіяльності. За кількістю призерів олімпіад Нижньоапшанська ЗОШ І-ІІІ ст. займає першу позицію з-поміж 9 освітніх закладів румуномовного регіону Тячівщини. Загалом, за останні три роки вихованці  школи здобули 29 призових місць на змаганнях юних інтелектуалів. Щороку школярі Нижньої Апші займають призові місця на обласних олімпіадах, чим роблять внесок у загальний освітянський рейтинг району. Непогані результати мають  учні і у вивчені іноземних мов: зокрема, французької.

Хоч вчаться тут румунською – українську знають всі. І довели це такою  собі концертною програмою для гостей. Освітянський з’їзд, який провели у румунській школі – підтверджує, що на Закарпатті проблем з реалізацією прав нацменшин не спостерігається, як би це не хотілося тим, хто вже дестабілізував ситуацію на Сході країни. На виїзній нараді – освітяни Тячівщини вирішили не залишатися подій у країні і вже втретє зібрати кошти для бійців у  зоні АТО.  Насамкінець т. в. о. голови Тячівської РДА Василь Йовдій акцентував увагу педагогів на тому, наскільки важливо для керівників навчальних закладів співпрацювати з керівництвом місцевого самоврядування, а також самим брати активну участь у громадському житті. 

М-Студіо

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також