
Останнім часом на Закарпатті збільшилась кількість пожеж, спричинених загоранням сухої трави. Оперативно-рятувальна служба Закарпаття щодня фіксує по 5-10 подібних випадків.
У суху та спекотну погоду займання такого характеру можуть набирати великих масштабів, адже більшість з них виникають на відкритих територіях. Часто пожежним підрозділам доводиться не тільки гасити траву, а й рятувати від вогню ліс, будівлі та майно людей.
Так, 2 вересня поблизу села Ярок Ужгородського району пожежа сухої трави та чагарників, яка виникла на відкритій території, знищила 8 га сухої трави на луках, та ледве не запалила лісовий масив. На місці події працювали пожежно-рятувальні частини №14 та №15 Ужгородського підрозділу МНС та працівники лісового господарства. На залишились байдужими й місцеві мешканці, які теж надавали посильну допомогу рятувальникам.
Завдяки спільним зусиллям, швидким та злагодженим діям рятувальників МНС пожежа була ліквідована, упередивши загорання лісового масиву. Зауважимо, що нещодавно бійці МНС вже виїжджали на загорання сухостою в даний населений пункт. Тоді вогнеборці спільно з лісниками також зупинили вогняну стихію майже за 4 метри від лісових насаджень.
«Нині в області спостерігається висока пожежна небезпека, у деяких районах зафіксовано найвищий клас пожежогоріння, тому категорично забороняється випалювати суху траву на ділянках, поблизу лісових масивів, спалювати пожнивні рештки на полях», - зауважив Василь Варга начальник державного пожежно-рятувального загону №1 міста Ужгород Територіального управління МНС у Закарпатській області.
Загалом з початку року на Закарпатті сталася 1361 пожежа, 667 з яких виникли з причини загорання сухої трави та сміття. Від нещадної дії вогню вигоріло близько 1 000 га. сухостою. На даний час в регіоні вже зафіксовано 8 пожеж в лісових масивах. До слова, виїзд однієї пожежної машини на ліквідацію такого загорання обходиться державі у суму понад 8 тисяч гривень.
Територіальне управління МНС у області ще раз звертається до громадян з проханням бути свідомими та обережними при користуванні вогнем поблизу лісових масивів, під час відпочинку на природі обов’язково дотримуватися правил пожежної безпеки, прислухатися до порад фахівців та відповідально поставитися до даної проблеми.