На Великоберезнянщині підвели підсумки соціально-економічного розвитку району

5
0

Питання, які виносилися на порядок денний чергового засідання колегії районної держадміністрації, уже обговорювалися на різних виробничих нарадах та семінарах. Адже йшлося про головні підсумки життя Великоберезнянщини за минулий рік – результати соціально-економічного розвитку та фінансового становища. Тому перший заступник голови РДА Юрій Костик попросив доповідачів та усіх учасників розмови порушувати ті проблеми, які вимагають нині особливої уваги та докладання зусиль з боку владних , контр

Із найголовнішими підсумками соціально-економічного розвитку району за 2009 рік учасників засідання ознайомила начальник управління економіки РДА Олександра Плакош. Вона передусім відзначила, що минулого року Великоберезнянщині вдалося на чотири сходинки поліпшити загальнорейтингове становище серед інших районів Закарпаття – з 18-го перейти на 14-те. З метою стабілізації фінансово-економічної ситуації було  вжито низку заходів щодо мінімізації впливу фінансово-економічної кризи, зокрема: щомісячно відстежуються факти щодо звільнення працівників або зменшення рівня оплати праці, пов’язаних зі скороченням обсягів виробництва підприємствами району;  діє робоча група зі сприяння стабільній роботі підприємств лісової та деревообробної галузей району, на засіданні якої щотижня розглядаються питання господарської діяльності бюджетоутворюючих підприємств лісової та деревообробної галузей та приймаються рішення щодо їх ефективної роботи; здійснюється постійний моніторинг щодо відшкодування ПДВ підприємствам району; контроюється виконання галузевих програм.

У промисловості за січень – грудень 2009 року підприємствами основного кола реалізовано продукції на суму 22934,8 тис. грн., що складає 93,7 відсотка до відповідного періоду позаминулого року. Середня заробітна плата на цих підприємствах складає 1116,39 грн. Сплачено до бюджету 1333,2 тис. грн. Заборгованість із заробітної плати допустило одне підприємство на суму 116,0 тис. грн.

Зниження обсягів реалізації промислової продукції в порівнянні з відповідним періодом минулого року допустило  ТОВ “СІО-К” на 27,8 відсотка. Стабільно працюють два підприємства основного кола – ПП “СІО” та ТОВ “Березнянка”. Ними реалізовано продукції за 2009 рік на 12,4 млн. грн., в порівнянні з 2008 роком на 19,2 відсотка більше.

Складовою капітальних інвестицій є інвестиції в основний капітал, що включають в себе  витрати  на капітальне будівництво, витрати на придбання  машин  та обладнання, витрати на будівельні  та монтажні роботи, включаючи  кошти населення  на будівництво власних житлових будинків. Інвестиції  в основний капітал за 9 місяців 2009 року зросли , порівняно з аналогічним періодом 2008 року, на 42,0 відс. і становили 25,1 млн. грн., тобто має місце ріст  капвкладень в господарство району.

Для розбудови туристично-рекреаційного комплексу району вживається низка заходів, зокрема: розроблено інвестиційні пропозиції, визначено перспективні земельні ділянки, пустуючі або недобудовані об’єкти, які можна використати для будівництва туристичних закладів. На сьогоднішній день крім розширення існуючої інфраструктури помітно реалізовуються й нові проекти щодо будівництва туристично-гірськолижних комплексів у населених пунктах району. Одними із найпотужніших проектів є проект, який реалізовує ТОВ «Вішка» - «Будівництво спортивно-туристично-готельного комплексу в с. Вишка», будівництво гірськолижної інфраструктури в урочищі Термачув (ПП Кирлик Т.), будівництво гірськолижного комплексу в с. Волосянка («Ужок ГЛБ»).

У агропромисловому комплексі, відзначила доповідач, суттєвих зрушень не сталося. Є сподівання на  ефективність   розробленої районної програми підтримки розвитку сільськогосподарських  обслуговуючих кооперативів, яку затверджено рішенням сесії районної ради. Фінансування заходів програми передбачено з 2010 року.

Мережа торгівлі характеризується наявністю домінуючої частки приватного капіталу, збільшенням чисельності приватних підприємств, які обслуговують споживчий ринок (майже 95 відс.).

Стан розрахунків за використані енергоносії знаходяться на постійному контролі райдержадміністрації, щомісяця дане питання розглядається на нараді при заступнику голови райдержадміністрації. За січень-листопад 2009 року оплата за спожитий природний газ становить 106,2 відсотка, електроенергію – 100,1 відс. Водночас протягом січня-листопада 2009 року заборгованість у Великобе-резнянському ВУЖКГ за надані  послуги з водопостачання та водовідведення склала  40,1 тис. грн., з якої 29,4 тис. грн.- борг населення. Рівень сплати населення за надані послуги  складає 94,3 відсотка.

У другому питанні виступила на засіданні колегії начальник фінансового управління РДА Ганна Химич. Вона доповіла, що за 2009 рік до бюджетів усіх рівнів району  надійшло податків та зборів (обов’язкових платежів) на суму 15422,7 тис. грн., що менше попереднього року на 0,2 відс. або 37,5 тис. грн.,  з яких:  до державного бюджету –   2391,8 тис. грн.,  до місцевих бюджетів   – 13030,9 тис. грн.

За 2009 рік у частині відрахувань до загального фонду місцевих бюджетів  району мобілізовано доходів на суму 9885,1 тис. грн., що складає 106,9 відсотка  уточненого плану  на рік та 101,6 відсотка або 152,5 тис. грн. Більше, ніж за  попередній рік.

Виконання уточненого  плану доходів загального фонду місцевих бюджетів  не забезпечено у  Волосянківській сільській раді – 90,9 відсотка (-30,3 тис. грн.) та  Малоберезнянській сільській раді – 96,7 відсотка (- 10,5 тис. грн.). Невиконання допущено у зв’язку  з припиненням надання послуг у сфері грального бізнесу.

Найвищий рівень виконання Ставненською  – 153,7відс., Вишківською – 140,0 відс., Лютянською – 131,8 відс., В. Бистрянською – 144,9 відс. сільськими радами, найнижчий – в Ужоцькій –107,8 відс., Чорноголівській  – 108,4 відс. сільських радах.

Найбільшу питому вагу у доходах загального фонду місцевих бюджетів займає податок з доходів фізичних осіб, виконання якого становить 106,9 відс. або на 518,3 тис. грн. Це краще, ніж у минулому році.  Не забезпечили виконання плану Верховинобистрянська – 89,4 відс.        (-2,1тис. грн.), Вишківська – 88,0 відс. (-4,1 тис. грн.), Волосянківська – 81,8  відс.  (-47,4 тис. грн.),  Солянська – 87,5 %.    (-5,2 тис. грн.),  Костринська–96,2 відс. (-3,8 тис. грн.), Чорноголівська – 93,4 відс. (-3,8 тис. грн.), Розтоцькопастільська – 97,4 відс. (-1,0 тис. грн.), Сме-реківська – 95,6 відс.( -0,8 тис. грн.), Стужицька – 98,3%. (-0,6 тис. грн.), Стричавська – 95,8 відс. (-0,9 тис. грн.), Тихівська – 96,4 відс.(-1,0 тис. грн.) сіль-ські ради. Порівняно з 2008 роком обсяги надходжень податку зросли  на 6,8 відсотка або на 512,6 тис. грн.

Ганна Химич відзначила, що видатки місцевих бюджетів за 2009 рік склали  66083,1 тис. грн., що становить 94,0 відсотка до запланованих на рік показників, у тому числі: видатки загального фонду–62332,3 тис. грн.. або 95,5%  уточненого річного плану, спеціального фонду – 3 750,8 тис. грн. або 73,8 відсотка  кошторисних річних призначень. Щодо результатів виконання місцевих бюджетів за 2009  рік помітний значний спад темпу зростання видатків порівняно з попереднім роком. Темп зростання видатків загального фонду знизився на 21,6 відсоткового пункту. Видатки спеціального фонду зменшилися у порівнянні з 2008 роком на 33,5 тис. грн. або 0,9 відсоткові пункти. Основним джерелом фінансування видатків загального фонду місцевих бюджетів була дотація вирівнювання з державного бюджету, а характерною ознакою  можна назвати велику кількість залучених короткотермінових позичок на покриття тимчасових касових розривів.

Про роботу відділів і підрозділів районної державної адміністрації  зі зверненнями громадян протягом 2009 року доповіла керуюча апарату райдержадміністрації Алла Хоменко.

Голова районної ради Василь Канюк звернувся до присутніх на засіданні колегії сільських і селищного голів одразу братися за вирішення найнагальніших господарських завдань, використавши для цього збережені на спеціальних фондах фінансові ресурси. Оскільки економічна ситуація досить складна, то не варто затримувати організаційні справи, недоцільно відкладати у довгий ящик оформлення документації на будівництво, ремонти т ін.

Підсумовуючи засідання колегії, перший заступник голови РДА Юрій Костик порушив питання діяльності адмінкомісій при виконкомах сільських і селищної рад, які існують лише для звітності і не здійснюють своїх функцій. Окремо акцентував увагу на розумному і доцільному плануванні отримання доходів за дикоростучі плоди, які дають можливість поповнення районного бюджету.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також