На Великоберезнянщині вп'яте запалили "Лемківську ватру" (ФОТО)

11
1

16 серпня в с.Кострино на Великоберезнянщині вп'яте відбувся обласний фестиваль "Лемківська ватра", що традиційно знайомив гостів із надбаннями культурно багатого етносу.

Нині на Закарпатті майже 300 тисяч лемків, котрі мешкають у понад 200 селах на Іршавщині, Свалявщині, Мукачівщині, Ужгородщині, Перечинщині, а також на Великоберезнянщині, яка серед найбільш сумлінних зберігачів лемківських традицій.

Свої намети на фестивалі представили як господарі свята, так і гості з інших районів та областей. Всяк охочий міг ознайомитися з пізнавальною книжковою виставкою, присвяченою історії лемків, із національним вбранням і вишивкою, мистецтвом писанкарства, декоративно-ужитковими виробами та живописом. 

Місцеві майстрині Наталія Іваниця та Надія Мазуренко представили гостям рушники і скатертини з автентичною лемківською вишивкою – барвистою та багатою як геометричним, так і квітковим орнаментом. Роботи вишивальниць із глибинки вже були виставлені у Словаччині, Польщі, Румунії, а придбані навіть до Франції, Канади, США й Австралії.

Офіційна частина святкування розпочалась із розгортання національного прапора завдовжки 100 мерів. Під час виконання цієї почесної місії до молоді приєднались і представники влади села, району та області. До слова, як зазначив голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Василь Мулеса, це вперше керівники краю удостоїли фестиваль своєю участю, чим вельми обнадіяли закарпатських лемків на підтримку їхньої культури.

Після виступів організаторів і сприятелів фестивалю, найпалкіших представників лемківської культури на Закарпатті нагородили грамотами. За тим учасники символічно запалили ватру.

Продовжилося свято звітним концертом фольклорних колективів району.

Управління культури Закарпатської ОДА
 

Коментарі

ЛС
Лемко справжній

І то вшиткі глядачі? Не густо, як на рівень першої особи області. Да і май бульше народу і не могло прийти, бо Василя Мулецу главним лемком Кеменяш ізробив, а цим все сказано: Кеменяш+Балога і задурили старого діда Маскаля. Народ ізогнали із ближайших районів, бідна Маріка аж із Пацканьова на старі дні мала їхати.

Читайте також