На Верховині цвістиме виноград

11
0

У другого верховинського хліба — картоплі, вирощування якої культивується споконвіку на Міжгірщині, з’явився серйозний конкурент.

 

 

Мова про виноград, який у нинішній час потужно розправляє свої крила-пагілля у нашому гірському краї, приласканому останніми роками теплим кліматом, що, звичайно, лиш на руку місцевим аматорам-садівникам, котрі активно зайнялися його запровадженням біля власних дворогосподарств.
 
Своє нове і масове захоплення верховинці не без підстав пояснюють перевагою винограду над булями: на вирощування соковитих грон різних смаків затрачається явно менше фізичних сил та фінансових коштів. Щоб нова справа успішно розвивалася, зокрема, корисно проходив обмін досвідом з виноградарства, навіть кілька років тому в районі утворилася громадська спілка “Грона Верховини”, головою якої — ентузіаст-пенсіонер з Міжгір’я Іван Гримут.
 
Систематично збираються гуртом спілчанці, щоб жваво обговорити насушні питання з приводу свого захоплення. Ще не встиг сніг розтанути на городах, а вони нещодавно провели черговий форум. Цього разу він проходив у райцентрі у формі навчально-практичної наради за участі значної кількості любителів саду, в тому числі з віддалених сіл. Приміром, сільський лікар Любомир Запотічний не пошкодував часу на дорогу і прибув у неділю аж з Новоселиці.
 
Тон на зібранні задав провідний спеціаліст — держінспектор з карантину рослин по Міжгірському та Воловецькому районах Михайло Блецкан, до речі, на даний час один з найуспішніших виноградарів глибинки — його котедж просто потопає у рясних гронах за теплої пори, щороку приносячи щедрі ужинки. Михайло Іванович не тільки теоретично, але й вміло практично демонстрував, як проводити обрізку виноградної лози, підготовку і посадку саджанців у грунт, детально розповідав про нюанси підживлення, а також дав вичерпні відповіді на численні запитання присутніх, які до виступаючого сипалися, мов з рогу достатку.
 
Не обійшлося і без жвавої та серйозної полеміки. Дискутуючи про строки обрізки, все-таки відтак всі погодилися, що її у гірській місцевості найефективніше проводити навесні. До речі, на зібрання садоводів було доставлено майже сотню пагонів трьох зимостійких сортів винограду, роздавши їх між собою для розплоду. Напередодні Михайло Блецкан разом з Іваном Макарою, котрий теж ас у цій справі, побували у Пилипці у колеги по захопленню Василя Шкирти, спільно провівши обрізку, де аж під самим підполонинським водопадом Шипіт на диво приживилися вибагливі до клімату багаторічні деревні ліани.
 
Під час наради громада зобов’язала своїх членів Михайла Блецкана та Івана Костя потурбуватися про засоби боротьби з шкідниками виноградних плантацій, себто доставити в район і розповсюдити між складом громадської організації отрутохімікати.
 
А насамкінець наради відбулася приємна процедура дегустування місцевого виробництва вина, який з домашніх погребів захопили з собою господарі садів. Особливо до смаку прийшовся ароматичний фруктовий алкогольний напій з кадарки, виготовлений Дмитром Шубертом.
 
По праву можна твердити, що ГО “Грона Верховини” на даний час у районі одна з найдієздатніших громадських організацій, серйозним чином займаючись своїм ділом.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також