Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області підготовлено проект рішення обласної ради «Про оголошення об’єкту природно-заповідного фонду місцевого значення».
Мова йде про створення лісового заказника місцевого значення «Привододільний» у лісфонді ДП «Воловецьке ЛГ» без вилучення площі від землекористувача на площі 722 га.
За словами начальника держуправління Андрія Погорєлова, проект рішення про створення лісового заказника розроблено відповідно до наукового обґрунтування з метою охорони та збереження букових, буково-яворових і буково-ялинових лісів. Ці масиви виконують протиерозійну, водорегулюючу та інші важливі екологічні функції, тут також зростають рідкісні й зникаючі види рослинного світу, види рослин занесених до Червоної книги України, які також потребують охорони та збереження. «У нас на руках погодження ДП «Воловецьке ЛГ», Закарпатського обласного управління лісового господарства, Воловецької районної державної адміністрації, Головного управління держкомзему у Закарпатській області, ДЗ «Закарпатська обласна санітарно-епідеміологічна станція», Управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури, які, відповідно, не заперечують щодо створення заказника місцевого значення. Однак, це ще не все, ще потрібно одинадцять підписів на аркуші погодження проекту рішення обласної ради, – зазначає Андрій Погорєлов, – зібравши усі підписи, проект розглядатимуть депутати.»
У держуправлінні зазначають, що у Воловецькому районі, без вилучення площ від землекористувача, окрім «Привододільного», планується створити ще два лісові заказники: «Верхнє-Латорицький» та «Підполозянський». Начальник держуправління, зокрема, відмітив, що на території Воловецького району, який найбільшою мірою охоплює верхів’я р. Латориця, ще збереглися цілісні масиви букових лісів, які відіграють потужну водорегулюючу та ґрунтозахисну функції та наявні рідкісні лісові угруповання та види, що включені до Червоної книги України. «Ці ліси є осередками зі збереження лісових екосистем відповідно до концепції побудови Пан’європейської екомережі шляхом створення прироохоронних територій. У басейні р. Тиси, першочерговим завданням у справі охорони природи регіону є збереження та охорона лісових масивів насамперед у її верхів’ях одної з головних приток Тиси – р. Латориця, де поки що не утворено значних за розмірами об’єктів ПЗФ. Простіше кажучи, надзвичайно важливе значення має охорона лісів саме у витоках водних артерій, де формується найважливіша частина гідрологічних ресурсів цілого басейну р. Латориця. Також важливим є збереження лісів, розташованих на гірських схилах вздовж самої ріки», – констатує Андрій Погорєлов.