
Історію про сучасне "рабовласництво" За рахунок державних коштів розповіла кореспондентам видання "Севлюш інфо" мешканка села Шаланки Виноградівського району Маріанна Грицько, яка віддала більше десяти років роботи Шаланківській школі.
За її словами у даний час в цьому навчальному закладі відбуваються незворотні процеси деградації та занепаду.
Пані Маріанна повідала історію, в яку навіть важко повірити, як вчителі та працівники у робочий час змушені йти обробляти угіддя сільського голови села Шаланки Віктора Альохіна, зі сльозами на очах.
"14 жовтня мені зателефонували і повідомили, що кілька вчителів нашої школи у робочий час (під час уроків) збирають виноград у сільського голови на виноградниках, що йому належать.
Крім вчителів там була майже вся сільська рада та працівники дитсадка.Перший раз вони в суботу збирали, а як бачать, що порядку в країні нема, в районі нема, і в селі нема, то вони пішли й серед робочого тижня.
Я взяла фотоапарат і відкрито пішла зробити кілька фотографій, щоб достукатися до правди. Підхожу до плантації і бачу - багато людей працює, я почала робити фотографії і тут до мене підбігає вчитель фізкультури Короман Федір, який почав кричати на мене, щоб я не знімала їх. Потім підбігає жінка голови села, Альохіна Єва, яка теж на даний період мала проводити уроки, бо вона вчитель початкових класів, і почала кричати "що я тут роблю", на що я їй відповіла, що хочу зробити хоч трошки порядок у цьому свавіллі.
Потім до нас приєдналася Короман Наталія, яку наш голова пристроїв у наш дитсадок якимось техпрацівником, але вона теж мала бути на роботі в той час. Далі між нами почалася сварка. Я сказала Короману Феді, що не мала наміру його ображати, адже моя увага націлена на те, щоб він, замість того щоб обробляти "хазяїна", проводив уроки з дітьми, адже у нас не рабовласницька система і не феодальний лад. Мало того, що він має мізерну заробітну плату, змушений ще підробляти в Угорщині і йти працювати "на пана", на що вони почали кричати, що мені до цього діла не має бути, а в підсумку почали відбирати у мене мій фотоапарат. Я, звісно, не мала наміру віддавати фотоапарат, адже то моя власність, а вони почали кричати, що я прийшла на приватну територію.
По-перше, кажу, я стою на дорозі, я не зайшла на приватну територію, по-друге, тут нема ніяких знаків, що це приватна власність. Там була також і вчитель праці Шімон Ірина, вона у нас багато років працює в школі, але я впевнена, що вона не від свого серця йде працювати на "фазенду".
Загалом в той день на зборі винограду працювало близько 15 чоловік. Я сказала Наталії, робітнику дитсадка, якщо хочеш допомогти, то піди в неробочий час, бо ти ж дітей лишила, ти не виконуєш свою роботу, але отримуєш гроші від держави, а не він (Альохін) тобі гроші платить.
Ну і закінчилося все тим, що в процесі сварки Федя хотів забрати від мене фотоапарат, а Єва Альохіна, яка стояла з ножницями, якими зрізала виноград, відрізала шнурок від фотоапарата, що у мене в руках і залишився. Єва з фотоапаратом побігла, а на мої прохання його повернути ніхто не зреагував.
Я того ж дня подала заяву у міліцію, зараз іде слідство. На минулому тижні я була на допиті, а з їхнього боку, зі слів слідчого який викликав і їх , так ніхто й не прийшов, і ніяких пояснень ніхто не давав."
Також пані Маріанна задається питанням: чому раніше в школі вчилося майже 500 учнів, а зараз вчаться лише 300? Чому діти тікають вчитися у сусіднє село Карачин та у Виноградівську гімназію? Чому тікають вчителі працювати у інші райони, лиш би не залишатися у цій школі?
Також видання опублікувало звернення від Михайла Густи, вчителя Олешницької Дитячої школи мистецтв, активіста Євромайдану, якому набридло дивитися на нехтування директором "усіх можливих законів та правил, починаючи від його призначення на посаду і до сьогоднішнього дня". У зверненні йдеться, що директор Адальберт Січ обіймає свою посаду незаконно, адже навіть не має вищої освіти, як того вимагає законодавство України. Нинішній директор пенсійного віку і ніколи не займався педагогічною діяльністю, тобто є некомпетентним. Активіст також стверджує, що керівник навчального закладу ділиться своєю зарплатою (яка складає нібито 5-7 тисяч гривень) з вищим керівництвом, фальсифікує та підробляє документи суворої звітності (протоколи педрад, табель виходу на роботу працівників, розклади занять, табель нарахування заробітної плати) тощо.
Цей лист направлено до розгляду до голови Виноградівської РДА Юдіти Петеї.
Мукачево.Net