На закарпатських атракціонах поки що ніхто не постраждав

12
0

З почату року колектив територіального управління Держгірпромнагляду України у Закарпатській області значну увагу приділив технічному стану та безпечній експлуатації атракціонної техніки різного ґатунку.

Як наслідок, оздоровчий сезон у нашому краї, на відміну від інших регіонів держави, повідомлення з яких про нещасні випадки під час експлуатації атракціонної техніки регулярно наводили ЗМІ,  обійшовся  без жодних ексцесів.

Час біжить швидко, і вже дуже скоро численні атракціони знову покличуть до себе армію бажаючих.  Що ж слід зробити в першу чергу, аби в майбутньому розваги приносили потенційним відвідувачам лише позитивні емоції? Звісно, подібне запитання стосується не лише суб’єктів господарювання. Хоча саме їм потрібно заздалегідь подбати про  те, щоб кожний з атракціонів пройшов відповідний  т.зв.   періодичний технічний огляд перед початком сезону, отримати акти про допуск атракціонів до експлуатації після їх монтажу. За власниками – й питання проведення навчання та перевірки знань  з питань охорони праці слюсарів і операторів, іншого обслуговуючого персоналу, ретельного щоденного огляду атракціонів, ведення необхідної документації тощо. Свої значення та роль щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки повною мірою (як того і вимагає ст.34 Закону України «Про охорону праці») повинні усвідомити й органи місцевого самоврядування на місцях. Гарні приклади тут вже існують. Так, свого часу за ініціативою теруправління Закарпатською обласною державною адміністрацією було видано доручення міськвиконкомам та райдержадміністраціям щодо взяття під особливий контроль питання безпечного функціонування на місцях зон  відпочинку і розваг населення та   надання інформації до територіального управління про виділення земельних ділянок для розміщення атракціонної техніки. Відзначимо, що із виконанням даного доручення органи місцевого самоврядування, в основному, справляються успішно, що дозволяє державним інспекторам більшість часу приділяти власне об’єктам  підвищеного ступеню ризику.

Щодо завдань власне територіального управління, то поряд із якісним виконанням своєї основної – наглядової – функції, фахівці служби, наголосив начальник теруправління Михайло САВАРИН, планують значно більше уваги приділяти  превентивно-профілактичним  заходам. Серед них – проведення із суб`єктами господарювання різного роду семінарів-навчань, «круглих столів», конференцій, інших заходів, покликаних забезпечити належний технічний та експлуатаційний стан атракціонів, які працюють  на території Закарпатської області. Більш чіткій, ефективній діяльності, без сумніву,  сприятиме і створення у територіальному управлінні системи реєстрації атракціонів підвищеної небезпеки. На сьогодні база даних нараховує 189 одиниць такого обладнання як у стаціонарних, так і мобільних (пересувних) атракціонах.

Словом, тільки спільними зусиллями можливо досягти того, щоб робота атракціонів приносила людям лише радість і задоволення.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також