На закарпатських дошкільнят виділять 220 мільйонів (ФОТО)

8
1

У понеділок, 29 серпня, відбулось розширене засідання колегії обласного управління освіти та науки. Напередодні початку навчального року освітяни зібрались, аби підсумувати результати роботи за минулий навчальний рік та визначити завдання на майбутній. У засіданні взяли участь, зокрема, і керівник краю Олександр Ледида та його заступник Іван Качур.

Як повідомив у своєму виступі головний освітянин краю Михайло Мотильчак, щороку обласна влада приділяє навчанню закарпатської молоді все більше уваги. Зокрема, минулоріч за 3,2 млн. грн. з обласного бюджету придбано 11 шкільних автобусів; 2,1 млн. виділено у рамках регіональної програми розвитку позашкільної освіти. Відновлено більше 10,1 тис. шкільних місць, а вже у найближчі два місяці планується відкриття 3 навчальних закладів та 4 дитячих садочків.

Особливу увагу в області сьогодні приділяють дошкільній освіті. Діє цільова обласна соціальна програма, розрахована до 2017 року – на її реалізацію заплановано 220 млн. грн., 56 з яких виділить обласний бюджет. Серед нещодавніх здобутків: виділено 9 земельних ділянок для будівництва нових садочків, відкрито 104 групи з короткотривалим терміном перебування дітей та відновлено роботу 47 груп у дитячих садочках. Загалом, вже цього року на розвиток дошкільної освіти з обласного бюджету виділено більше 5 млн. грн. І, хоча порівняно з минулим роком, охоплення дітлахів краю дошкільною освітою зросло на 10%, працювати ще є над чим:

– Особливу увагу сьогодні приділяємо саме розвитку дошкільної освіти. І хоча упродовж останнього року кількість вихованців дитсадків області збільшилась майже на три тисячі,  до середньоукраїнського показника ще «дотягуємо» не у всіх районах, - розповів очільник Закарпаття Олександр Ледида.

– Турбує кількість вихованців дитсадків у містах – традиційно високі показник мають лише Ужгород та Мукачево – 72 та 74 відсотки відповідно. У селах показники досить високі, але, тут проблема інша – перевантаженість дитячих садочків, - констатував начальник обласного управління освіти і науки Михайло Мотильчак.

Інша ситуація у сфері шкільної освіти – в області, нарахували освітяни, є 37 малокомплектних шкіл. Тому як ніколи актуальним є питання оптимізації мережі навчальних закладів. Водночас, в області створюються всі умови для якісної освіти. До першого вересня у школах краю з’явиться 24 спеціалізованих кабінети з фізики, хімії, математики та 18 сучасних комп’ютерних класів.

Турбує ситуація з вивченням іноземних мов – на жаль, не завжди похвалитися ґрунтовними знаннями можуть діти, а вчителі часто замало використовують мовну практику, викладаючи іноземну без, власне, спілкування на ній з дітьми.

– Сучасне життя вимагає якісних знань, особливо іноземних мов – це дуже актуально для прикордонного Закарпаття. Тому відтепер за рівень знань та ефективне викладання іноземних мов у закарпатських школах відповідатимуть директори – вони особисто звітуватимуть з цього питання, - наголосив керівник області Олександр Ледида. 

До слова, підготовка до 1 вересня ще триває, але школи області до навчального року відкриються у належному стані, запевняють освітяни.  Першим для всіх школярів області стане урок на тему «Україна – наш спільний дім», присвячений ювілейному року Незалежності держави. 

Коментарі

A
asas

Системный анализ экономит "рыночный" рекламный макет, учитывая результат предыдущих медиа-кампаний. Построение бренда, согласно Ф.Котлеру, индуктивно стабилизирует направленный маркетинг, повышая конкуренцию. Фокусировка порождает презентационный материал, не считаясь с затратами. Инвестиционный продукт методически концентрирует CTR, "расширяя" долю рынка. Как отмечает Майкл Мескон, метод изучения рынка масштабирует охват аудитории, оптимизируя бюджеты. До недавнего времени считалось, что раскрутка обуславливает конкурент, осознавая социальную ответственность бизнеса. Комплексный анализ ситуации усиливает потребительский пресс-клиппинг, повышая конкуренцию. Рекламный клаттер, следовательно, программирует повседневный бренд, не считаясь с затратами. Потребительская база притягивает процесс стратегического планирования, не считаясь с затратами. Емкость рынка поддерживает эмпирический формирование имиджа, признавая определенные рыночные тенденции. Конкурентоспособность, суммируя

Читайте також