На Закарпатті активно впроваджується паспортизація ромського населення

14
4

У вівторок, 15 жовтня відбулися відкриті слухання на тему: «Роми Закарпаття – становище, досвід, аналіз проблем».

У засіданні взяли участь, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, голова Товариства ромів Закарпаття Йосип Адам, представники Міжнародного фонду «Відродження.

Представники ромського населення на території Закарпаття компактно проживають в Ужгородському, Берегівському, Мукачівському, Виноградівському, Великоберезнянському районах, містах Ужгород, Берегово, Мукачево та Хуст. В області діють 18 громадських об′єднань ромської меншини.

- Питання державної етнополітики стосовно соціалізації ромського населення є одним з пріоритетних завдань обласної влади. Ми ведемо діалог та активну співпрацю з громадськими організаціями задля поліпшення життя представників ромської громади. Сьогодні ж ми маємо нагоду спільно  та детально обговорити питання захисту прав осіб ромської національності, задоволення їхніх соціокультурних, освітніх, житлових потреб, - наголосив під час виступу Іван Качур.

У Закарпатській області активно впроваджується паспортизація ромського населення. Загалом протягом 2012 паспорти громадянина України отримали 1 041 особа, 68 осіб ромської національності отримали паспорти для виїзду за кордон. У поточному році вже видано 1 272 паспорти громадянина України.

- Відрадно, що в Україні створюються належні умови для комфортного проживання представників ромського населення. Відтак, реалізовуючи завдання глави держави, обласна влада створює умови для вільного доступу до голосування, отримання якісної медичної допомоги, соціальної допомоги незахищеним верствам з числа ромського населення, - зауважив Йосип Адам.

Окрім того, в області створені умови для здобуття освіти ромами. У 155-ти загальноосвітніх школах навчається понад 8 тисяч учнів ромської національності. Громадські ромські організації області реалізовують низку міжнародних грантових проектів з питань правового захисту ромського населення, пише прес-центр Закарпатської ОДА.

Коментарі

М
марія

Невирішування ромського питання сьогодні може обернутися великою лавиною проблем завтра. Вирішувати їх тільки декларативно, це просто замулювати всім очі. Роми нікуди не дінуться з Закарпаття. Владі для цього надані всі важелі і повноваження у покращенні життя цієї доведеної до повного жубожіння громади. Навіть "дитячі гроші" тут не доположуть. Найперше - дайте роботу!!!!!

R
Radvanka

Zaklaly by sa.Naj idut domu.Vse budu kazaty:CIGANY TU CUZI!!!

1
123

тут потрыбно Менгеле !!

ДМ
Др. Мальтус

Цю новину треба читати разом із цією: "Народні депутати спростили процедуру отримання матеріальної допомоги при народженні дитини. Своїм рішенням народні обранці зменшили кількість документів, потрібних для одержання допомоги. Тепер для отримання допомоги достатньо мати при собі паспорт та документ, який засвідчує народження дитини. В такому випадку достатньо написати заяву на отримання допомоги. Всі інші документи, які потрібні для отримання грошей, мають тепер самостійно збирати відповідальні органи. Нагадаємо, що допомогу при народженні дитини збільшать до 31 тисячі гривень. Розмір допомоги на третю дитину сягне 124 тис." http://www.mukachevo.net/ua/News/view/81138-Процедуру-отримання-матеріальної-допомоги-при-народженні-дитини-спрощено Відтак, життя "ромів" в черговий раз покращено, з чим можемо усіх нас привітати

Читайте також