На Закарпатті бадмінтон набирає обертів

52
0

Уже впродовж двох років на теренах області завойовує серця своїх прихильників такий вид спорт, як швидкісний бадмінтон. Ця захоплююча гра, виникла в Німеччині у 2001 році.

За декілька місяців завоювала популярність у Західній та Центральній Європі. Гра поєднує в собі найкраще з тенісу, бадмінтону та сквошу. Секретом швидкісного бадмінтону є спеціально розроблений аеродинамічний воланчик, який може розвивати швидкість до 290 км/год. і зберігає напрямок польоту навіть при силі вітру 5 м/с. У швидкісний бадмінтон можна грати практично всюди: в парку, на пляжі, на закритому корті, незалежно від погоди і температури повітря. Приміром, на тенісному корті одночасно можуть грати до 8 чоловік

В обласному центрі швидкісний бадмінтон активно пропагує керівник спортивного клубу «Саламандра» Олексій Пилипов. Про появу швидкісного бадмінтону на Закарпатті, його перспективи в Україні довідувався в очільника клубу.

Олексію, як самі захопились цим видом спорту?

— Спочатку займався класичним бадмінтоном, а потім із інтернету довідався, що існує і швидкісний бадмінтон. Зв’язався зі словацькими шанувальниками гри, а вже потім став впроваджувати його в Ужгороді. 

Тож як розвивається швидкісний бадмінтон на Закарпатті?

— Від класичного бадмінтону цей вид спорту відрізняється тим, що тут волан має аеродинамічну форму і важить до 9 грамів, а сама гра проходить без традиційної сітки у двох квадратах, які мають спільну площину: 5,5 на 12,5 метра. З 2009 року розпочалися офіційні змагання з цього виду спорту, які вносяться у міжнародний рейтинг. А вже у вересні минулого року досить успішно пройшов відкритий турнір Ужгорода зі швидкісного бадмінтону. У змаганнях взяли участь 25 учасників з Угорщини, Словаччини та України. Звісно, на перших ролях на них були угорці та словаки, де цей вид спорту вже став доволі масовим. У такий вид бадмінтону можна грати навіть уночі (блекмінтон — нічний бадмінтон) завдяки волану та ракеткам, які світяться, гравці теж наносять на себе флуоресцентну фарбу та позначають нею ігрові лінії поля. З подібних змагань за кордоном роблять феєричне видовище. 

Коли можна буде цього річ побувати на змаганнях зі швидкісного бадмінтону?

— Минулої суботи у Львові пройшов міжнародний турнір, на якому виступили спортсмени зі Словаччини та України, серед яких були й закарпатці. Серед чоловіків перемогу здобув ужгородець Михайло Мандрик, який залишив позаду словаків Мирослава Гочіка та Владіміра П’єху. Найкращою серед дівчат стала одеситка Олена Святкіна, другою — львів’янка Олена Шикула, а третє місце здобула ужгородка Анастасія Ящищак. А щодо майбутніх турнірів, то в Ужгороді плануємо провести міжнародні змагання у червні. За попередніми даними, на участь у них уже зголосилися близько 34 бадбінтоністів з України, Словаччини та Угорщини. А в серпні цього року пройде перший чемпіонат світу в Берліні, в якому візьмуть участь майже 300 спортсменів. Впевнений, що серед них будуть і українці. 

Чи зареєстровано Федерацію швидкісного бадмінтону в області?

— Поки немає навіть загальноукраїнської федерації, діють лише окремі клуби, які займаються популяризацією швидкісного бадмінтону. Але її створення – це справа часу, з кожним днем кількість прихильників цього виду спорту зростає.

Хто може займатися цим спортом?

— Швидкісний бадмінтон доступний для всіх верств населення, жодних вікових обмежень нема. З восьми років ним уже спокійно можна починати займатися. На міжнародних змаганнях учасників ділять на три категорії: дитячу (до 16 років), дорослу (від 16 до 40) та ветеранів (від 40 і вище). 

В яких регіонах України найбільше розвивається цей спорт?

— Досить швидке поширення він набув уКриму та Львівській області. Впевнений, що через рік-два в усіх областях країни він здобуде своїх прихильників. 

Що потрібно для гри у швидкісний бадмінтон?

— Небагато – дві ракетки і волан. Одна ракетка коштує від 500 грн., а найдорожча – 1200 грн, якщо порівнювати ці ціни на обладнання для гри у великий теніс, то вони на порядок нижчі. 

Чи проводите набір бажаючих займатися швидкісним бадмінтоном?

— Так, звичайно. Клуб активно працює, набираємо групи і навчаємо бажаючих новій грі. Щовівторка та четверга проводимо заняття на кортах ужгородського стадіону «Авангард» з 18-ї до 20-ї години.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також