на 90 відсотків
Місцевим органам влади надано додаткові повноваження щодо регулювання рентабельності виробників борошна та контролю за цінами на хлібо-булочні вироби. Про це заявив сьогодні заступник міністра агрополітики Ярослав Гадзало під час брифінгу в МінАП, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
Тому, за словами посадовця, наступним пріоритетним завданням міністерства і регіонів є формування державних та регіональних ресурсів продовольчого зерна у визначених обсягах, які гарантуватимуть стабільність на ринку борошна, круп та хлібо-булочних виробів до врожаю наступного року.
Як зазначалося, на сьогодні до регіональних ресурсів уже заготовлено понад 1 млн тонн продовольчого зерна.
За даними на 31 липня, Аграрним фондом законтрактовано 61 тис. тонн продовольчого зерна, з яких понад 36 тис. тонн оплачено в сумі близько 35 млн грн. 19 регіонів уже включилися у цю роботу. Найкраще закупівлі організовані в АР Крим, Вінницькій, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Полтавській, Сумській областях. А на Закарпатті сформували державний продовольчий резерв на 90%.
Водночас, наголосив Я.Гадзало, турбує ситуація із формуванням держпродрезерву у Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській, Херсонській, Рівненській, Чернівецькій областях, де ще, по суті, не розпочиналися закупівлі.
"І все ж робота, яка проводиться на місцях і в міністерстві, дає підстави стверджувати, що до 1 жовтня будуть сформовані необхідні обсяги продовольчого зерна, як це і передбачено рішеннями уряду", - підкреслив він.
Як уже повідомляло агенство, з метою стабілізації цін на ринку хліба уряд ухвалив низку рішень щодо проведення інтервенцій борошном, виробленим на підприємствах ДАК "Хліб України" із зерна державного продовольчого резерву урожаю 2005-2006 років. На їх виконання Аграрний фонд реалізував компанії 110 тис. тонн продовольчого зерна.
ДАК "Хліб України" уклав із хлібопекарськими підприємствами понад 240 договорів на продаж 74 тис. тонн борошна пшеничного та 34 тис. тонн - житнього на суму 132 млн грн. Компанія також реалізувала понад 24 тис. тонн борошна пшеничного та 11 тис. тонн борошна житнього, повідомив заступник міністра.