24 серпня
У неділю, 24 серпня, на базі дитячого табору «Малятко» (обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій) пройде дитячий фестиваль «Країна дитинства». Учасники свята зокрема сплетуть найдовшу в Україні гірлянду із синіх та жовтих повітряних кульок. Про це сьогодні, 22 серпня, ЗІКу повідомила керівник табору Софія Будник.
Метою фестивалю, за словами Софії Будник, є привернути увагу громадськості, ЗМІ, влади та бізнесової еліти до однієї з найважливіших медико-соціальних проблем сучасної педіатрії – дітей, які часто хворіють.
У програмі фестивалю:
- визначення індексу Кетле, спуртест;
- масаж, визначення співвідношення ваги і зросту
- фітобар;
- визначення міцності легень;
- знайомство з вітамінами;
- консультації спеціалістів галузі реабілітації;
- мандрівка до камери штучного мікроклімату, інгаляторію
- виготовлення ляльок, аплікацій, орігамі, створення свого власного виробу з соленого тіста, ткацтво;
- казкотерапія, загадкоманія;
- дитячі ігри та забавлянки.
Обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій «Малятко» розташований в с. Оноківці Ужгородського району.
Довідка ЗІКу.
Санаторій «Малятко» єдиний в області працює для попередження захворювань органів дихання.
У 1945 році на території санаторію було створено заклад профілактичного напрямку, де могли перебувати вагітні жінки. Із 1947 року – обласний дитячий лікувально-оздоровчий санаторій протитуберкульозного профілю на 75 ліжок, тоді і був названий «Малятко». З цього часу починається його розбудова. З 1965 року цей заклад повністю переходить на оздоровлення дітей з неспецифічною бронхо-легеневою патологією. З 1999 року санаторій «Малятко» функціонує на 80 ліжок, де оздоровлюються діти віокм від 1,5 до 6 років із неспеціфчою бронхо-легеневою патологією, а також часто хворіючі діти.
Влітку на базі санаторію організовується оздоровчий табір санаторного типу. Цього року прийом дітей здійснювався у 4 зміни по 21 день кожна. Всього було оздоровлено 400 дітей. По віку : 6-7 років – 72 дитини, 7-11 років – 328 дітей.
Перебуваючи в санаторії, діти області мають можливість отримати комплекс профілактично-лікувальних заходів, направлених на покращення стану їх здоров”я, попередження загострень захворювань дихальних шляхів, зменшення тривалості і тяжкості перебігу хвороби. Цей комплекс забезпечувався функціонуванням лікувальних і діагностичних кабінетів, а саме: фізіотерапевтичного, алергодіагностики, функціональної діагностики, масажного, стоматологічного, алергологічного, галокамери з використанням аерозолю іонів хлориду натрію – штучного аналогу спелеотерапії, кабінету лікувальної фізкультури, клінічна лабораторія.