На Закарпатті досі спостерігають мінімальну ціну за долар

15
14

Курс валют продовжує дивувати українців, адже гривня у країні, так і на Закарпатті продовжує зміцнюватись

Як повідомив кореспондент Mukachevo.net курс долара вчора склав 24.00 - 24.20. Сьогодні ж офіційний курс долара США становить 24,18 грн.

Євро на Закарпатті вчора було 26.20-26.50, а сьогодні за офіційним курсом коштує 26,45 грн.

У НБУ кажуть, що таке "зміцнення обмінного курсу сприятиме уповільненню інфляції в найближчі місяці. Укріплення гривні було зумовлено фундаментальними ринковими чинниками, такими як: сприятлива цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках, високий врожай зернових, подальше зростання експорту IТ-послуг, зростання довіри інвесторів до української економіки, спрощення їхнього доступу до ринку внутрішніх державних цінних паперів".

Але зміцнення гривні має й негативні наслідки, експерти стверджують, що як проходить стрімке падіння іноземної валюти, так стрімко все може обернутись в іншу сторону.

Нагадаємо, історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року - 35,66 грн.

Коментарі

ПГ
Підтримую Голесо

Панама і Еквадор перейшли з нац. валют на дол.США, тим самим уникнувши втрат від курсових коливань і спекуляцій на скачках курсу.

Г
Голесо

Канечно...як все сложно...!заробітчани на біометриці,міняють гроші))міняють гроші на папірь)))у западних регіонах де більше заробітчан і курс ниже...зерно,металл?!)))вагон зерна стоіть як пару коробок з айфонами)))))аферюги))) 1 -ага,лиш наоборот,отказатися від своі валюти,убрати НБУ як ненужноє))і все стане на місто)

ЛД
ликбез для оцифрованного по России

Доля золота в резервах с начала 2014 года по начало 2019 года выросла более чем вдвое — с 7,8% до 18,5%. В 2017–2018 годах, в ожидании новых санкций США, ЦБ резко изменил структуру резервов. Доля доллара снизилась вдвое — с 46,2% до 22,6%, доля евро выросла с 23,9% до 32,1%, доля юаня — с 1% до 14,4%. Текущий состав валютных резервов не раскрывается. Но в конце третьего квартала прошлого года в структуре валютных резервов наибольшую долю составляли евро (38,5%), затем шел доллар (27,1%), юань (17,1%), фунт (7,8%), иена (5%) и прочие валюты (4,3%). Такая структура резервов необычна для мировых центробанков. По данным МВФ на конец III квартала 2018 года, среднестатистический резервный портфель выглядел так: доллар (61,7%), евро (20,7%), фунт (5,2%), иена (4,4%), юань (1,9%).«В вопросе размещения резервов мы крайне оригинальны — у нас кардинально «недовешен» доллар и столь же кардинально «перевешены» евро и юань», — отмечает экономист Кирилл Тремасов.

Ф
ФРС

Чепушило оцифрованное, само то поняло че высрало?

1
1

Україна мусить віді"язатися від доларової системи ФРС, інакше її вічно будуть трясни світові кризи. Незалежність розпочинається з права на суверенну емісію. Все інше балачки.

М
Мадуро

Йсе Зеля і Беня кончають епоху бідноти.

А
Андрій

Та ситуація, коли коментарі цікавіші за саму статтю

ММ
Маурісіо Макрі

Пане, Dmytro, щодо тих іноземних інвестфондів, які скупляли зимою 2019 р. гривневі ОВДП при курсі 28 грн./$ їх заробіток на процентах від ОВДП від зміцнення гривні зрозумілий більш-менш. Хоча за даними Мінфіну масового скиду гривневих ОВДП не було і виводу капіталу у ВКВ за кордон. Мені не зрозуміла вигода тих, хто купує гривневі ОВДП 24 вересня при курсі 24 грн./дол? Коли перші начнуть виводити капітал у ВКВ, останні інвестори однозначно на зростанні курсу $ втратять.

D
Dmytro

Якщо раніше заробітчанин мав 2 000$ то по курсу це було 56 000 UAH, а тепер 48 000 грн, шо на 8 000 менше щомісяця при тих самих цінах. В масштабах держави: заробітчани приносили в казну приблизно 9 млрд. USD і не просили з них відсотки і навіть повертати їх не треба. Просто приносили валюту в державу і витрачали. Це 9х28=252 млрд. грн. по старому курсу і 9х24=216 млрд. грн. по новому. Різниця 36 млрд. грн., що по курсу 24 є 1.5 млрд. USD, які Україна недоотримує від заробітчан, від коливань курсу. Рівно стільки ж МВФ хотів дати Україні кредиту, який потрібно повертати + відсотки. Тепер давйте подумаєно як же добре Україні стало і буде від того, що укріпилась гривня. Виграв тільки той, хто тримав гроші у гривні. Багато у вас таких знайомих? Зараз НБУ скуповує залишки валюти, бо коли курс підскочить, то на таких махінаціях можна буде заробити. - А народ? - А що народ? Переживе.

D
Dmytro

До прикладу 24 Вересня був останній в цьому місяці продаж ОВДП і за один день було продано 13.2 млрд ОВДП при цьому курс впав на -0.1054 (тобто 10 копійок). Такі продажі відбувалися майже щодня і в основному їх скуповували іноземці. Порахуємо трохи: 13.2 х 0.2 = 2.64 + 13.2 = 15.84 млрд. грн. потрібно буде платити іноземцям, які купили ОВДП за один день 24 Вересня. Це не рахуючи різниці курсу валют. Хто саме сплатить і з чого? Пшеницею? Землею? Тепер про курси валют - уявіть у вас 10 000 USD при старому курсі х28 буде 280 000 UAH, при новому 240 000. Різниця 40 000 грн, що при новому курсу 1667 USD. Тобто на курсі ви програли майже 1700 USD, а "закордонні інвестори", які до речі нічого не будували і не виготовляли і не експортували на цьому курсу виграли, бо вони купували в UAH. А коли потрібно буде повертати, то курс зросте вище 28 $/грн і зароблять ще більше. IT-шники і заробтчани про яких так багато говорять також втрачають, бо заробляють в валюті, а вона здешевшала.

D
Dmytro

Б. Експорт: - зерно - ми поки не скажемо скільки саме зерна зібрано і які надходження до бюджету, але це точно рекордна кількість і суттєво впливає на курс валют. Перемога! - метал - те ж саме, що і зерно. 3. Високий врожай зернових - хіба це не цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках? Для чого один і той же фактор повторювати двічі? 4. Подальше зростання експорту IТ-послуг - цифри, будь-ласка. На скільки мені відомо - в Україні згортають ІТ офіси і масово переносять їх в Індію. 5. Зростання довіри інвесторів до української економіки - нагла брехня. Спростили доступ і продають довги під 20% профіту. Приклад - Микола винен Мануелю 10 000 грн і грошей немає щоб віддати, тому пропонує Майклу "цінні папери" під 20% профіту. Кажучи вустами народу - перезичив під проценти. Тепер Микола винен 12 000 Майклу, а не 10 000 Мануелю. Тільки масштаби мільярдні щодня і такі "закордонні вливання" впливають на курс, що і є основним чинником такого курсу, а не пшениця.

D
Dmytro

Просто абсурд! 1. Яке уповільнення інфляції? Дефляція має бути. Ціни повинні падати на імпортні товари. Чому немає дефляції? Може ніхто не вірить в таку тенденцію і свідомо завищують ціни і поки заробляють надприбутки? 2. Сприятлива цінова кон'юнктура на глобальних товарних ринках - на яких саме ринках і чого саме? Просто воздух, рівносильно "ми файно продали много усього і дашо файно купили того доллар упав". Може конкретно сказати щось сказати? А. Імпорт: - газ здешевшав - це не наша заслуга, більше того - на ціну на газ це не вплине, бо ми все одно будемо купувати газ реверсом через прокладки і накручувати ціну + закладати вищевказану потенційну інфляцію при явній дефляції. - паливо здешевшало - це також не наша заслуга, більше того - на ціну на паливо це не вплине, бо ми все одно будемо купувати паливо через прокладки і накручувати ціну + закладати вищевказану потенційну інфляцію при явній дефляції.

ММ
Маурісіо Макрі

Міжнародні спекулятивні фонди влили величезні кошти іновалюти в скупку високоприбуткових гривневих державних запозичень, так званих ОВДП. Тим самим опустили курс іновалюти на міжбанку, збільшивши пропозицицію ВКВ. Коли будуть виводити кошти за кордон, продавати гривневі ОВДП та переводити гривні в ВКВ, збільшиться попит на іновалюту, і тим самим впаде курс гривні. За 5 міс. 2015 р. кожна друга гривня в дохідній частині бюджету України складала із запозичень ОВДП. Своєрідна фінансова пераміда в державі. Може закінчиться все це одним із двох аргентинських сценаріїв: 1. Різка девальвація гривні, тим самим інфляція, щоб перекрити зростаючий попит нерезидентів на вивід капіталу у ВКВ за кордон при продажі гривневих ОВДП. 2. Обмеження держави щодо виконання своїх зобов'язань по боргових виплатах іноземним інвестфондам, так званий дефолт. Подальший сценарій залежатиме від того на скільки часу вистачить золотовалютних резервів НБУ, щоб гасити попит нерезидентів на ВКВ на міжбанку.

З
Зануда

туйка вiдповiдь: https://www.youtube.com/watch?v=56s8DQjgNuM

Читайте також