
З початку року газовики Закарпаття виявили 120 випадків крадіжки газу на понад 36 млн гривень.
На Закарпатті два підприємства вкрали газу на понад 33,5 млн гривень. Загалом, з початку року, на території області виявили 120 випадків несанкціонованого відбору газу на загальну суму понад 36,8 млн гривень.
Як повідомляють у пресцентрі Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України», серед зафіксованих порушень — 17 незаконних врізок та 103 втручання у роботу газових лічильників з метою зміни фактичних показань.
«Споживачі думають, що можуть приховати сліди втручань, але це не так. Їх легко виявити під час зовнішнього огляду. Про крадіжку газу можуть свідчити сторонні предмети, приєднані до лічильника, його фарбування та фізичні пошкодження, які помітні без додаткового устаткування», — пояснила начальник лабораторії засобів вимірювальної техніки Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України» Олена Сніцаренко.
Крім того, сторонні втручання в систему газорозподілу газовики виявляють за допомогою спеціального обладнання. Після фіксації факту порушень більшість споживачів визнає свою провину та сплачує передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж клієнт не визнає своєї провини та відмовляється компенсувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується у судовому порядку.
В залежності від виду порушень розмір нарахувань за необліковане споживання газу може коливатися від 3,5 тис. грн до 500 тис. грн.
«Коли говоримо про крадіжки газу, то йдеться як про порушення правил обліку природного газу, так й цілісності системи газопостачання. Останнє ще й дуже небезпечно з огляду на те, що може призвести до надзвичайних ситуацій. Самовільне втручання у газорозподільну систему загрожує здоров’ю та життю людини. Тож протизаконними діями споживачі наражають на небезпеку себе та оточуючих. У місцях несанкціонованих врізок у газопроводи з’являються витоки газу, які можуть призвести до аварійних ситуацій та фатальних наслідків», — наголосив начальник відділу дисципліни споживання газу Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України» Ярослав Кривлянський.
Газовики роз’яснюють: у випадку, коли споживач сам письмово повідомляє оператора про пошкодження лічильника газу або пошкодження пломби, то санкцій застосовано не буде.