Берегівські депутати з фракції Єдиний Центр мають намір підготувати звернення до Служби Безпеки України та керівництва Європарламенту та МЗС.
Угорщини з приводу легітимності розташування у Берегові офісу-приймальні Бейли Ковача, депутата Європарламенту, який пройшов туди по квоті угорської партії "Йоббік". Сподіваються, що такий запит підтримають й інші представники громади міста та усього Закарпаття.
Бейла Ковач відкрив свою приймальню на Закарпатті у січні 2011 році насамперед "для надання інформативних послуг, пов'язаних із спрощеним порядком отримання іноземцями громадянства Угорщини". Він також вимагає від України створення Притисянського угорськго округу на території Закарпаття з планами подальшої автономії. На офісі у Берегові розміщено й прапор секеїв - угорців Трансільванії, які вимагають автономії у Румунії.
Сепаратистські настрої там активно підігріваються націоналістами з угорської партії "Йоббік", діяльність якої в Румунії є намір законодавчо заборонити.
Нині Бейла Ковач фігурує як офіційний міжнародний спостерігач у
Севастополі, хоча Європейський союз офіційно заявив, що не збирається визнавати результати кримського "референдуму" і не посилав до Криму жодного спостерігача.
Депутат Європарламенту від Угорщини Бейла Ковач вже заявив, що на його думку "референдум в Криму абсолютно законний".
"Кримський народ, як і всі інші народи, має право висловлювати свою думку. У даному випадку шляхом референдуму. Цей референдум абсолютно законний. Демократія - ... є така річ, і народ має право визначати своє майбутнє", - заявив він на прес-конференції в Сімферополі.
Натомість Європейський Союз не збирається визнавати результат "референдуму", який пройде сьогодні в Криму. Адже він є неконституційним і незаконним.
"Громадяни ЄС, які в ці дні знаходяться в Криму і, які можуть коментувати "референдум", - не представляють Європейський Союз", - йдеться в офіційному повідомленні.
Варто зазначити, що Європарламент закликав Росію вивести свої війська з України. Про це йдеться в резолюції Європейського парламенту, яка була прийнята 13 березня. У своїй резолюції європейські депутати рішуче засуджують "акти агресії Росії під час вторгнення до Криму". Вони закликали Москву негайно вивести всі збройні сили, які "присутні на території України незаконно".
Дивує присутність депутата Європарламента Бейли Ковача і в контексті того, що спостерігачі ОБСЄ (в тому числі від Угорщини) так і не змогли потрапити на територію Криму, щоб оцінити ситуацію на півострові ще на початку березня.
Як повідомив Габор Ач, представник збройних сил Угорщини: "Чоловік, який підійшов до нас, сказав, що у зв'язку з нашою безпекою, вони не допускають до Криму групу міжнародних спостерігачів".
36 спостерігачів ОБСЄ прибули до України в рамках дії Віденського документа. Свого часу його підписали 56 держав, у тому числі й Росія. Угода передбачає, що країна-учасниця може запросити на свою територію емісарів, аби ті перевірили факти воєнної діяльності. Однак до Криму спостергіачів не пропустили невідомі озброєні люди.
Мукачево.net