Маршрут передбачає ознайомлення з історією та технікою Закарпатської школи живопису, анімацію (навчання основам художнього мистецтва) та ознайомлення з основами розпізнавання техніки художнього мистецтва.
Нова атракція розроблена кафедрою туризму Ужгородського національного університету та Туристично-інформаційним центром Закарпаття.
За словами завідувача кафедри туризму УжНУ, протяжність маршруту від 5 до 190 км і включає Жорнаву, Великоберезянський р-н, Ужгород (Глюк, Шолтес,), Мукачево, Заріччя,Іршавський р-н (Ерделі).
"Маршрут передбачає ознайомлення з історією та технікою Закарпатської школи живопису, анімацію (навчання основам художнього мистецтва) та ознайомлення з основами розпізнавання техніки художнього мистецтва. Учасники відвідуватимуть музеї відомих художників Закарпаття, зокрема, А.Коцки, Ф.Манайла, краєзнавчих музеїв та експозицій картин тощо. А ще - стануть учасниками пленерів та братимуть майстер-клас від заслужених митців України,-- каже Zaholovok.com.ua Федір Шандор.
Організатори підкреслюють, що термін "Закарпатська школа живопису" відома не справжнім поціновувачам мистецтва далеко за межами області. Популярність і успіх завжди супроводжуються зростаючим рейтингом провідних закарпатських авторів та їх творів. Із Закарпаттям також пов'язані енергетично і творчо, прямо чи опосередковано багато майстрів з інших країн: зокрема геній угорського реалістичного мистецтва Міхай Мункачі, класик російського мистецтва Ігор Грабар, а також Шимон Голлоші, Гнат Рошковіч, Теодор Муссон, Імре Ревеса.
Довідка. Перші міжнародні пленери митців пензля у Закарпатті проводилися ще у 30-ті роки XX століття, їх ініціаторами та організаторами були відомі художники, засновники Закарпатської школи живопису Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай та Перша Закарпатська спілка художників, яка працювала на базі Мукачівського педагогічного училища. Зокрема, перший міжнародний пленер відбувся у 1921 році. Велика Вітчизняна війна 1941—1945 років тимчасово перервала творче спілкування митців різних країн в Закарпатті. Але вже з 1962 року було відновлено проведення міжнародних пленерів.
Починаючи з 1992 року, на Закарпатті проведено 10 міжнародних пленерів художників і скульпторів, майже половина з них відбувалася на базі міста Мукачева, зокрема, у Мукачівському історичному замку "Паланок".