На Закарпатті найменше людей з ВІЛ/СНІДом

5
0

Останнім часом найбільше занедужують жінки

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Товариство Червоного Хреста України провело в Чернівцях семінар-тренінг для журналістів Західної України. Важливість такої акції організатори пояснили тим, що, згідно з дослідженнями соціологів, 92% українців дізнаються про цю хворобу власне з засобів масової інформації, тому дуже важливо, щоб їх працівники добре орієнтувалися в тематиці і правильно висвітлювали проблему.

Цікаво, що подібні семінари працівники Червоного Хреста вже впродовж трьох останніх років проводять на Сході України, де людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, значно більше, ніж на Заході. Якщо в деяких західних областях їх кількість вимірюється десятками, то в східних — тисячами. З іншого боку, завдяки активній роботі Україна останніми роками є лідером із подолання епідемії ВІЛ/СНІДу серед країн колишнього Радянського Союзу.

За статистикою, станом на 1 липня нинішнього року діагноз ВІЛ-інфекції встановили 113 тисячам українців, а діагноз СНІД — 20 з лишнім тисячам. У той же час, за всю історію появи СНІДу в Україні померло 11 тисяч 210 людей, а за першу половину цього року — вже 1207 українців. Попри те, що постійно росте кількість людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, на диспансерному обліку, на Закарпатті, кажуть лікарі, ситуація найкраща в Україні. Якщо в середньому по державі офіційно зареєстровано 164 ВІЛ-інфікованих на 100 тисяч населення, то в нашій області — тільки 9,9. У той же час спеціалісти наголошують, що  останнім часом епідемія стрімко фемінізується: нині 52% людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, — жінки. Причому все більше людей інфікується шляхом статевих стосунків: якщо раніше 83% інфікованих становили люди, що споживають ін’єкційні наркотики, то тепер їх число зменшилося вдвічі — до 41%. Тож лікарі вкотре наголошують на важливості безпечного сексу. 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також