На Закарпатті не покараний жоден "пацієнт", який звернувся до "швидкої" із хибним викликом

7
0

Іноді такі виклики можуть коштувати комусь життя.

Щодня в Закарпатті із загальної кількості викликів «швидкої» від 40 до 50 виїздів – непрофільні, - повідомили у прес-службі Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги

Це означає, що медики «екстренки» вимушені виконувати роботу сімейних лікарів та соціальних служб. Серед них виклики не тільки до хронічних хворих, але й і до осіб без певного місця проживання та людей напідпитку.

Здебільшого перша категорія пацієнтів знає як правильно викликати «екстренку» і описує симптоми на які медична бригада не може не виїхати, а ось до другої та третьої категорії пацієнтів медиків викликають добросердні та небайдужі перехожі. Працівники Центральної оперативної диспетчерської розповідають, що в них є декілька пацієнтів – «рекордсменів» які викликають «швидку» подекуди кілька разів на добу.

На жаль, дієвий механізм відповідальності за неправдиві, хибні або необґрунтовані виклики не відрегульований законодавством. І хоча за неправдивий виклик екстреної медичної допомоги згідно статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення загрожує штраф від 50 до 200 неоподатковуваних податків мінімумів доходів (850-3400 грн.), однак ЖОДНОГО випадку притягнення до відповідальності ще не зафіксовано. Для того, щоб задокументувати такий виклик потрібна присутність поліції, яка б оформила протокол про адмінпорушення + пояснювальні записки від самих працівників «швидкої», які виїхали на цей виклик. Разом з тим, в більшості люди, які необґрунтовано викликають «швидку» - з низьким рівнем доходу і переважно старшого віку. Перспектива таких адмінпротоколів зрозуміла…

Нагадаємо, що на Закарпатті 45-річна жінка викликала собі швидку 183 рази з початку року.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також