Відбулося засідання Громадської ради при держуправлінні ОНПС в Закарпатській області.
На порядок денний було винесено чотири питання: перше — освоєння відновлювальних енергетичних ресурсів в Закарпатській області: стан, проблеми і перспективи; друге — про проект «Стратегія поводження з відходами у Закарпатській області на 15-річний період»; третє — щодо участі представників громадськості, природоохоронних організацій та об’єднань в комісіях пов’язаних з інвентаризацією зелених насаджень, зелених зон, обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню в містах та населених пунктах області; четверте — обговорення проекту тимчасового порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Закарпатської області.
Інформацію про хід виконання «Програми комплексного використання водних ресурсів Закарпатської області» надав Юрій Маркович, директор Департаменту інженерного супроводу проектів Обласного агентства із залученням інвестицій та господарського розвитку територій. Мова йшла про схему розміщення мініГЕС на річках Закарпаття. Юрій Маркович детально познайомив присутніх з історією виникнення питання будівництва мініГЕС у Закарпатті та з Програмою вцілому. Звичайно, це питання найбільше турбує громадські організації: є ті, що менш категорично виступають проти такого будівництва в області, інші ж наголошують на неприпустимість появи мініГЕС на гірських річках.
Заступник начальника держуправління Михайло Гайдур наголосив, що усі проекти, які надходитимуть до держуправління, будуть розглянуті та погоджені тільки у тому випадку, якщо відповідатимуть вимогам чинного природоохоронного законодавства. Голова Громадської Ради професор Степан Поп відмітив, що в області потрібно навчитися використовувати відтворювані джерела енергії: сонячну, геотермальну, вітрову та гідроенергетику. За словами професора, саме дану тематику планується винести на обговорення під час Міжнародної науково-практичної конференції «Нові технології в геодезії, землевпорядкуванні та природокористуванні», яка відбудеться в Ужгороді у жовтні. Члени Громадської ради вирішили питання детальніше вивчити та внести свої пропозиції протягом 10 днів.
Інша екологічна проблема – це накопичення відходів на території області. Вирішувати проблему потрібно уже, є експерти, мають програми та своє бачення виходу із ситуації. Регіональний експерт Проекту «Стратегія поводження з відходами у Закарпатській області на 15-річний період» Оксана Станкевич ознайомила присутніх з основними принципами Стратегії та відповіла на запитання учасників засідання. Присутні погодилися із необхідністю впровадження такого проекту та дану інформацію прийняли до уваги.
Два останніх питання на розгляд громадськості запропонувало держуправління, щоб Рада, як дорадчий орган, допомогла прийняти управлінське рішення. Після детальної інформації Анатолія Поляновського, начальника відділу раціонального природокористування держуправління одноголосно вирішили, що представники громадськості повинні залучатися до роботи в комісіях пов’язаних з інвентаризацією зелених насаджень, зелених зон, обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню в містах та населених пунктах області. Після обговорення проекту тимчасового порядку встановлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Закарпатської області, прийнято рішення рекомендувати держуправлінню подати його на розгляд чергової сесії обласної ради.