У ці дні аграрії Закарпаття в основному завершують збирання вирощеної важким трудом сільськогосподарської продукції.
Яким же був цьогорічний процес з точки зору дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки? На запитання дали відповідь перевірки провідних сільськогосподарських підприємств краю, проведені фахівцями територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області.
У ході планових перевірок сільськогосподарських підприємств щодо дотримання ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення зернозбиральних робіт було виявлено 89 грубих порушень. До найбільш характерних слід, у першу чергу, віднести те, що деякі трактори та комбайни не були обладнані електростартерним запуском двигуна із кабін, не пройшли обов’язковий технічний контроль. До експлуатації допускалася техніка, не обладнана захисними огородженнями пасової та ланцюгової передач.
Під час зварювальних робіт використовувалися кабелі з пошкодженою ізоляцією, з’єднання яких виконано методом т.зв. скрутки. Сільськогосподарські машини не укомплектовані аптечками першої медичної допомоги та первинними засобами пожежогасіння. Непоодинокі випадки, коли посадові особи підприємств ігнорують проведення інструктажів з питань охорони праці; відповідна документація ведеться з порушеннями. Робітники підприємства не забезпечені повною мірою спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
За матеріалами перевірок державним інспекторам довелося у 12 випадках тимчасово зупиняти ті чи інші потенційно небезпечні для працівників види діяльності, одиниці обладнання та сільськогосподарські машини (трактори, зернозбиральні комбайни). До адміністративної відповідальності притягнуто дев’ять працівників, у тому числі – шість керівників. На усунення виявлених порушень видані обов’язкові до виконання приписи та розпорядження.