В Ужгороді найближчим часом проведуть круглий стіл з питань популяризації та вивчення французької мови у школах Закарпаття. З такою ініціативою виступає Михайло Рошко, декан факультету іноземної філології УжНУ. Про це йшлося на засіданні Вченої ради.
«Зацікавленість у вивченні французької мової сьогодні в області є невисокою», – каже науковець. Менше, ніж раніше, також охочих вивчати німецьку мову, адже основний акцент в школах роблять на англійську. «У Хустському та Виноградівському районах залишились ще школи, де вивчають французьку мову. ЗОШ №5 в Ужгороді перетворилась в «англомовну», адже англійська більш популярна сьогодні, – розповів Михайло Рошко. – Відповідно спостерігаємо менше абітурієнтів на відділенні французької мови та літератури. А також на німецькому відділенні». За словами декана, кілька років не було оновлення на румунському відділенні факультету, але останні три роки ситуація покращилася і абітурієнти є зацікавлені у здобутті фаху румунського філолога.
За словами декана, цього навчального року у порівнянні з попередніми зросла кількість вступників на бакалаврат та магістратуру факультету іноземної філології. За рахунок того, що введено додаткову кваліфікацію – другу іноземну мову. А також ведеться інтенсивна профорієнтаційна робота.
«У факультету мала б бути інтенсивна міжнародна робота, але філологи менш цікаві для іноземних партнерів, аніж лікарі, фізики, політологи – каже Михайло Рошко. – Найкраще у цьому напрямку працює німецьке відділення. Щороку десять студентів їздить по обміну у місто Дармштадт, а в УжНУ приїжджають викладачі з Австрії, Німеччини». Також не бракує у виші викладачів із США та Великої Британії.
Зате є потреба у оновленні технічного устаткування. РГФ потребує нового лінгафонного кабінету, який є необхідним для практичних занять з іноземної мови. Ще одна проблема – це робота факультету у дві зміни. Тому іноземні філологи чекають на добудову нового корпусу, щоб поповнити свій аудиторний фонд.