На Закарпатті починається місячник боротьби з туберкульозом

6
0

Із 24 лютого 2012 року в області розпочинається місячник боротьби з туберкульозом під гаслом "Зупиніть туберкульоз, поки я живий!", присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням на туберкульоз 24 березня.

 

Однією із головних проблем людства є туберкульоз. Цієї недуги не ліквідовано в жодній країні світу. На сьогодні ситуація з туберкульозу залишається складною у багатьох країнах світу.

Із 1995 року в Україні реєструється епідемія туберкульозу, яка триває понад 16 років та стає дедалі небезпечнішою, ускладнюючись поширенням його хіміо- та мультирезистентних форм. Починаючи з 1992 року в Україні захворюваність на туберкульоз поступово зростала і у 2005 році сягла максимально рівня – 84,1 на 100 тис.нас., а смертність збільшилася у 2,7 разів і сягла 25,3 на 100 тисяч населення.

За останні декілька років досягнуто суттєвих позитивних зрушень щодо епідемічної ситуації з туберкульозу в Україні. Починаючи із 2006 року в Україні відмічається помірна тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз, яка у 2012 році досягла показника 67,2 на 100 тисяч населення.

Закарпатська область знаходиться в стадії епідеміологічної стабілізації туберкульозу. За 2011 рік в області реєструється деяке зниження захворюваності на туберкульоз, показник складає 57,1 випадків на 100 тисяч населення,  у 2010 році він становив 59,9 на 100 тисяч населення.

Захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення області є стабільною протягом останніх декількох років та її рівень значно нижчий за середній по Україні. Показник захворюваності на туберкульоз серед дітей в області за 2011 рік дещо знизився у порівнянні з попереднім роком та становив 3,8  на 100 тисяч дитячого населення, 2010 рік – 4,3.

Соціальна структура хворих з вперше діагностованим туберкульозом за останні роки свідчить про соціальний характер туберкульозу, зокрема: відсоток непрацюючих працездатного віку складає 65,8%, пенсіонерів 9,6%, особи без постійного місця проживання 0,8%.

Позитивом є зниження смертності від цієї недуги за останні декілька років. За 2011 смертність від туберкульозу становила 13,9  на 100 тис.нас. у 2010 році – 14,4 на 100 тисяч населення.

Проблема туберкульозу має не лише медичний але й соціальний характер, і потребує максимально консолідованих зусиль та ресурсів державного та громадського секторів для досягнення ефективної боротьби з туберкульозом.  З цією метою в Україні реалізуються Програма "Зниження захворюваності туберкульозом в Україні за рахунок розширення та покращення доступу до високоякісних послуг з профілактики та лікування туберкульозу" за рахунок фінансуванняГлобального Фонду. Основним реципієнтом програми є Благодійний Фонд "Розвиток України".

Головною метою Програми є зменшення тягаря туберкульозу в Україні шляхом розширення та покращення доступу до високоякісних послуг щодо туберкульозу.

Немала роль у реалізації зазначеної Програми відведена і місцевим органам представницької та виконавчої  влади. Для ефективного використання коштів, покращення реалізації програми, підвищення ефективності заходів з протидії туберкульозу між основним реципієнтом та Закарпатською обласною радою, облдержадміністрацією підписано Меморандум про взаємопорозуміння та співпрацю.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також