У рамках міжнародного форуму «Експорт в ЄС» голова обласної ради Іван Балога провів низку двосторонніх зустрічей з його учасниками.
Зокрема, Іван Іванович спілкувався з Володимиром Мітіном – заступником головного конструктора «Мотор Січ» (Запоріжжя), Сергієм Дем’яновим – начальником управління з корпоративних прав та інвестиційних проектів цього ж підприємства та Олександром Мартиненком – генеральним директором «ВІСТ ГРУП-Технічний центр» (Кривий Ріг).
У ході переговорів обговорено низку питань. Серед них - про співпрацю в машинобудуванні, яке в нашій області нині налічує 29 підприємств різних форм власності та господарювання, так званого основного кола. Чималу зацікавленість наш край має у співпраці з компанією «ВІСТ ГРУП-Технічний центр», яка створює та реалізує нові ідеї. Як наголосив Олександр Мартиненко, компанія робить все для того, аби стати гідним представником українського бізнесу на європейському просторі.
Порушувалось також питання інвестиційної привабливості Закарпаття через географічне розташування, інфраструктуру, екологію, сприятливі кліматичні умови, розвинений сектор торгівлі послуг та мобільність робочої сили та готовність місцевої влади до співпраці.
Як підкреслив Іване Балога, Закарпаття межує з чотирма державами Євросоюзу - Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польшею,то ж ми мимоволі вже інтегрувались до них на рівні родинних , добросусідських і партнерських зв’язків. Сьогодні всі вони налаштовані на економічну співпрацю. Тому основними країнами-партнерами зовнішньої торгівлі товарами краю є, звісно, крани Євросоюзу. Основу товарної структури експорту складають механічне та електричне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, різні промислові товари, деревина і вироби з деревини.
Іван Балога наголосив також, що шлях України має пролягати через сильні економічні проекти в областях. Адже сьогодні Євросоюз фокусує увагу на зростанні ваги територій, громад та їх ініціатив. І саме вони повинні побудувати ефективну платформу для взаємовигідних контрактів.
Поважні співрозмовники подякували за теплий прийом, цікаву розмову та запрошення до співпраці, яка, запевнили вони, розпочнеться найближчим часом. Такі зустрічі є вкрай необхідними за непростого сьогодення, аби у подальшому бізнес-клімат в країні лише покращувався, а звідси – взаємодія України і ЄС. Це буде спільний поступ до європейської спільноти.
Прес-служба ЗакарпатськоЇ облради