На Закарпатті працює дитяче містечко «Затишок» (ФОТО)

74
0

Благодійний приватний пансіонат, створений для порятунку дітей з зони бойових дій, що втратили батьківське піклування знаходиться у мальовничому селі Пилипець. Про роботу соціально-реабілітаційного центру «Затишок» розповіла його директорка Евеліна Зламан. Далі пряма мова:

ПРО СТВОРЕННЯ ДИТЯЧОГО МІСТЕЧКА «ЗАТИШОК»

Ще в лютому 2022 ні я, ні мої колеги-волонтери Фонду «Боржавська надія», навіть не уявляли, що будуть займатися такою справою, як порятунок дітей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну ми намагалися реагувати на найважливіші потреби вимушених переселенців. Перш за все наша команда волонтерів приймала, розселяла і годувала всіх внутрішньо переміщених осіб, які цього потребували. Втім, коли всі ми побачили трагедію маленьких українців, котрі залишилися віч-на-віч з війною, то їх порятунок став нашою головною метою.


У липні Фонд «Боржавська надія» прийняв рішення створити прихисток для дітей, які його найбільше потребують. Так і виникло дитяче містечко «Затишок». Наш заклад став новою домівкою для декількох десятків дітей зі зруйнованих інтернатів та без батьківського піклування із регіонів, де тривають активні бойові дії. Наразі нам вдалося створити для них всі необхідні умови для комфортного перебування: спальний комплекс, медичний блок, блок для персоналу, адмінкорпус, спортивний мінімайданчик, бібліотеку та кухню. Насправді «Затишок» - це колосальні зусилля величезної кількості волонтерів, організацій, благодійників, це унікальний досвід для нашої команди, це вже більше, аніж просто дитячий прихисток. «Затишок» - це велика й дружня родина люблячих один одного людей.



ПРО ПЕРШИХ ВИХОВАНЦІВ ДИТЯЧОГО МІСТЕЧКА

Цей момент прибуття дітей із зони бойових дій я ніколи не забуду, важко взагалі передати словами те, що ми бачили в їх очах. Однак віри й надії у них було більше, аніж страху перед невідомим. Перші вихованці приїхали з Добропілля, Бахмуту, Щастя, Слов'янського, Рубіжного, Бердянська, Боярки та Херсону. З моменту створення «Затишок» надав допомогу та розмістив 124 дитини. Станом на сьогодні у нас 50 вихованців. Їх кількість змінюється чи не щомісяця: хтось повертається у звільнені міста, дехто з опікунами переїздить на нове місце проживання, але замість цих діток ми приймаємо інших. Це безперервний процес, принаймні поки в Україні йде війна.


ПРО ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ ДІТЯМ, КОТРІ НА ВЛАСНІ ОЧІ БАЧИЛИ ЖАХІТТЯ ВІЙНИ

Діти, що знайшли прихисток у нас, перетнули всю країну, тікаючи від вибухів. Більшості з них, окрім відчуття безпеки, потрібна була психологічна допомога. Нам вдалося її забезпечити: у закладі досі працюють кваліфіковані вихователі та психологи. Ми намагаємось створити умови для всебічного розвитку дітей. Наша програма передбачає групові та індивідуальні заняття з психологом, великий спектр творчих курсів: умілі ручки, художня студія, відвідування занять в музичній школі – гра на музичних інструментах, також такі практичні заняття як кулінарія, фінансова грамотність тощо. Невіднятною частиною життя дітей є спорт, ми практикуємо піші прогулянки в гори, катання на лижах, велосипедах, верхи на конях, також у вихідні дні займаємося ранковою гімнастикою на свіжому повітрі. За час існування дитячого містечка «Затишок» ми організували екскурсії туристичними маршрутами Закарпаття, зокрема показали дітям цікаві місця нашого регіону. У закладі маємо велику бібліотеку, тож приділяємо увагу й читанню. Все це, на наш погляд, допомагає дітям відірватися від поганих спогадів, сфокусуватися на нових враженнях та мати щасливе й безтурботне дитинство.

ПРО ДОПОМОГУ БЛАГОДІЙНИКІВ

Діти у «Затишку» не просто проживають, але й безоплатно харчуються, розвиваються, для них передбачені різноманітні реабілітаційні програми. Ясна річ, що все це вимагає значних фінансових вкладень. Спочатку, відверто, ми не уявляли всіх викликів і потреб, тому вчасна допомога від благодійників, зокрема з-за кордону, дала можливість прихистити й забезпечити 124 вихованців та дорослих, які їх супроводжували, всім необхідним.

Взимку на нас чекали нові виклики. Як і вся країна, так і ми зіштовхнулися з відключенням електроенергії. Втім, блекаут для «Затишку» тривав не довго: благодійні організації за короткий проміжок часу забезпечили наш заклад генераторами та пальним.

У рамках грантового проєкту «Затишок – далеко від війни», що реалізується у рамках проєкту підтримки ВПО у зимовий період Карпатським фондом, вдалося придбати необхідне обладнання для кухні, зокрема холодильники, морозильні камери, мийки, електроплити, витяжки та духові шафи, стелажі. Цю допомогу профінансував Фонд Франції. Це вкрай потрібна допомога нашому центру. Ми дуже вдячні міжнародним партнерам, які підтримують нас у цей складний час. Зараз у нас є можливість самостійно забезпечувати якісними, корисними та смачними стравами всіх дітей нашого закладу, ми маємо все необхідне обладнання для зберігання харчових продуктів, що дозволяє дотримуватися основних санітарних норм




ПРО ПЛАНИ Й ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Ми не зупиняємося на досягнутому й маємо купу планів. Зараз наша команда на етапі створення приватної школи. І це буде не просто школа, а перший в Україні освітньо-виховний заклад на основі кращих світових навчальних практик. Наразі вихованці «Затишку» відвідують місцеві садочок та школу, а домашнє завдання виконують спільно разом з вихователями нашого закладу.


Наступна наша мета - облаштування спортивного майданчика для дітей. Для цього, ясна річ, потрібні великі кошти, але дітям необхідно займатися спортом щодня, адже фізичний розвиток - це запорука здорового майбутнього дитини.

Ми віримо, що спільно з небайдужими людьми зможемо реалізувати наші амбітні й дуже потрібні цілі вже у найближчому майбутньому.



Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також