На Закарпатті презентували українську для угорців

17
0

На Закарпатті проживають представники різних національностей. Найчисленніша серед них – угорська. Для успішного розвитку рідної мови, культури в області функціонує мережа загальноосвітніх закладів з угорською мовою навчання. Однак неослабна увага у цих школах приділяється оволодінню і державної мови.

 

На початку цього року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України створило робочу групу для укладання навчальної програми для цих шкіл. До її складу увійшли як науковці: А.Галас, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Ужгородського національного університету; Т.Гнаткович, кандидат педагогічних наук, завідувач кабінету суспільно-гуманітарних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, так і методисти та вчителі: А.Лукач, методист обласного методичного центру бібліотечних фондів підручників та технічних засобів навчання при управлінні освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації; Є.Борисова та К.М.Лавер, учителі української мови та літератури Ужгородської угорськомовної гімназії.

Як результат, днями у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація напрацювань цієї творчої групи. На обговорення методистами районних(міських) методкабінетів, учителями-практиками був запропонований проект програми з української мови для учнів 5-9 класів шкіл з угорською мовою навчання. А.Галас порушила проблему вироблення комунікативних компетенцій учнів при вивченні української мови, яка неспоріднена з рідною, угорською, мовою.

Т.Гнаткович акцентувала увагу зібрання на змінах у структурі навчального матеріалу, суттєві доповнення та пріоритети. Основне завдання вчителів-філологів – вироблення комунікативних компетенцій. Для досягнення цієї мети у програмі закладені чотири змістові лінії: мовленнєва, мовна, соціокультурна та діяльнісна. Тільки їхня комплексна реалізація дасть змогу підготувати духовно багату, соціально свідому особистість з активною громадянською позицією.

У ході конструктивної дискусії було подано низку слушних доповнень до програми вчителями (Є.Борисова, Л.Русінько). Актуальним питанням для них залишається кількість годин, запропонованих на вивчення окремих розділів та тем у різних класах.

Учасники презентації подякували авторам за плідну і творчу роботу.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також