8 вересня 2011 р. о 10.00 у приміщенні Держархіву області в читальному залі (вул. Минайська 14,а, м.Ужгород) відбулося відкриття спільної виставки архівних документів, присвячених 80-річчю відродження Православ`я на Закарпатті і 100-річчю з дня народження архімандрита Василія (Проніна).
Документи, представлені на виставці, присвячені історії Православної Церкви на території Підкарпатської Русі у 20-30-ті роки ХХ століття і охоплюють майже двадцятирічний проміжок часу, а саме: період з 1919 по 1938 рік та документами, що розповідають про діяльність Православних комітетів та Православних громад сіл Підкарпатської Русі, висвітлюють відношення центральної та місцевої влади до проблем православного руху на території нашого краю на початку і в середині 20-х рр. минулого століття, відтворюють складні процеси, які були пов’язані з формуванням вищих органів управління Православної Церкви.
Є документи, які розповідають про діяльність окремих православних громад міст і сіл Підкарпатської Русі, а також торкаються питань управління Православною Мукачівською (пізніше–Мукачівсько-Пряшівською) єпархією.
Серед документів, що експонуються на виставці, увагу відвідувачів можуть привернути наступні документи: затверджені Статути православних віросповідних парафіяльних громад сіл Підкарпатської Русі за 1924 – 1926 рр.; “Лист св. Синоду Сербської Православної Церкви єпископу Досифею з питання організації Православної Церкви на території Підкарпатської Русі” (31 грудня 1924 р. / 3 січня 1925 р.); “Меморандум Карпаторосійського православного населення чехословацькому уряду відносно передачі церковного майна греко-католицькій церкві” (8 серпня 1926 р.); листи, звернення, прохання Карпаторосійської Православної єпархії щодо організації загальноосвітніх курсів для православних священиків, а також протизаконної діяльності Празького архієпископа Савватіята ін.
На виставці розміщені також документи (листування між центральними та місцевими органами влади ЧСР, між центральною владою і єпархіальним управлінням Мукачівської (Мукачівсько-Пряшівської) Православної єпархії). Більшість документів, що представлені на виставці, написані або надруковані російською, чеською і русинською мовами.