На Закарпатті проживають близько 60 сліпих дітей

6
0

„19 млн. дітей у всьому світі мають проблеми з очами, 1,5 млн. дітей - абсолютно сліпі.

 

Найчастіша патологія - це проблеми аномальної рефракції, які можна вирішити за допомоги сучасних технологій. Розповсюдженість очної сліпоти в Україні – 1 випадок на 10 тисяч дітей. Щоб запобігти прогресуванню дитячої сліпоти ВООЗ прийняла програму „Право на зір – 2020”, метою якої є зменшення рівня дитячої сліпоти більше ніж удвічі”, -  повідомив на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби зі сліпотою, обласний офтальмолог Олег МОРОЗ.

На сьогодні в області сліпих на обидва ока дітей близько 60, на одне око - 150. Кількість дітей з проблемами зору щороку невпинно зростає.  Найчастіше на прийом до лікаря звертаються із запальними захворюваннями ока, на другому місці – косоокість, на третьому –рефракація (зростання короткозорості, що призводить до інвалідизації). Із всієї патології органів зору у дітей п’яту частину становить вроджена патологія.

Як розповіла обласний дитячий офтальмолог Людмила ХВОЙНИЦЬКА,  збільшення захврюваності викликано не тільки поширенням „інформаційної агресії” (мобільних телефонів, комп’ ютерів, телебачення), що вкрай негативно впливає на дитячий зір, але й в чималому обумовлено впровадженням сучасних перинатальних технологій. Адже чи не кожна дитина, що народилась з екстремально малою вагою тіла має патологію сітківки (ретинопатію недоношених), що може призвести до сліпоти, якщо не вжити спеціального лікування.

Лікарі-офтальмологи наголошують, що сімейний лікар не завжди може виявити очну патологію у дітей, і саме тому необхідно обов’язково проходити профілактичні огляди у спеціалістів-офтальмологів  у три місяці, три та шість років.

Практично в кожному районі області є дитячий офтальмологічний кабінет. Причому, при обласній дитячій лікарні м.Мукачево та при ЗОКЛ ім.А. Новака працюють кабінети охорони зору дітей, де окрім консультацій високофахових спеціалістів діти отримують необхідне лікування на сучасному устаткуванні.

Також, в цих двох медичних закладах проводяться операції при катаракті, косоокості, ністагмі, птозі та пластичні операції. В найближчих планах – відновлення роботи кабінету охорони зору дітей в м. Хуст, який буде обслуговувати дітей Рахівського, Виноградівського та Хустського району.  

Для слабозорих дітей вМукачеві працює школа-інтернат, де навчається 117 учнів, причому діти навчаючись за спеціальною програмою, отримують необхідний курс лікування.   

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також