На Закарпатті рівень малюкової смертності дещо знизився

10
0

Нараду з питань надання медичної допомоги дитячому населенню області та стану малюкової смертності провів у середу, 28 липня, заступник голови облдержадміністрації Іван Качур.

Доповідала заступник начальника управління охорони здоров’я Тетяна Міцьо. Як зазначила Тетяна Міцьо, в структурі захворюваності серед дітей більшість – це хвороби органів дихання та травлення, ендокринної системи та порушення обміну речовин. В останні роки рівень захворюваності має тенденцію до незначного зростання.

Щодо рівня смертності дітей у віці до року то зростання відбулося у 2007 році. Тоді показник склав 12,03 на 1000 малюків, у 2008 – 11,85. Максимально високим він був у 2009 році – 12,88.

У результаті вжитих цьогоріч заходів рівень малюкової смертності дещо знизився, – констатувала заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо. Так, за підсумками півріччя показник становив 9,5 на 1000 малюків. Найгірша ситуація у Великоберезнянському та Свалявському районах. Не зареєстровано жодного смертельного випадку у Воловецькому районі. Переважна більшість цих дітей – із соціально-незахищених сімей.

Тетяна Міцьо також повідомила, що з початку року в області фіксується зменшення рівня загальної дитячої смертності – майже на чверть. Основною причиною смертності серед дітей у віці старше одного року залишаються травми та отруєння.

З метою зменшення малюкової смертності у 2010 році управлінням охорони здоров’я були окреслені основні шляхи вирішення проблеми, – продовжила Тетяна Міцьо. Цьогоріч на виконання регіональної програми „Репродуктивне здоров’я мешканців Закарпатської області» виділено майже 2 мільйони. За умови фінансування на базі обласної дитячої лікарні планується створення ще однієї неонатологічно-реанімаційної бригади. Також заплановано виготовити проектно-кошторисну документацію на будівництво обласного перинатального центру та розпочати зводити цей об’єкт.

За результатами наради, заступник голови ОДА дав ряд доручень. Зокрема, керівникам райдержадміністрацій та міськвиконкомів: передбачити кошти на реалізацію заходів програми «Репродуктивне здоров’я мешканців Закарпатської області до 2015 року», фінансування яких передбачене за рахунок місцевих бюджетів; взяти під особистий контроль стан матеріально-технічного забезпечення підрозділів охорони материнства і дитинства у медичних закладах.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також