На Закарпатті роми витискають жителів з села? (ВІДЕО)

66
3

Вони не ходять в школу, заводять сім'ю в 12 років, і живуть у двоповерхових будинках. Нинішнє циганське життя далеке від оспіваної у кіно кочової романтики. У закарпатському селі Підвиноградів ситуація з громадою ромів загострилася до критичної позначки. Цигани не тільки скуповують будинку, але, як стверджують мешканці села, виживають корінне населення. Підвиноградів розділилося на дві частини. У ворогуючих таборах побував Веніамін Трубачов.

З її вікна життя циганське видно. Вийшовши на вулицю, Магдалина Довжан показує сміття, яке їй прямо на город скидають роми. Будинок жінки сусідить з циганським табором, який осів прямо в центрі села. 

Магдалина Довжан, мешканка села Підвиноградів:
 
- Підходять до хати, випорожнюються, обкрадають, вийдеш на город працювати - усі нецензурні лайки, люди не звертаються уваги, кидаються каміння.
 
Жінка стверджує, що її й сусідів-українців цигани просто виживають. Землю під будівництво їм не виділяють, тому роми правдами і неправдами скуповують найближчі будинки.
 
Веніамін Трубачов, кореспондент:
 
- Село фактично розділилося на дві частини: тут закінчуються оселі українців, і починається поселення ромів. Ці плити і є хоч і умовний, але кордон. Місцеві жителі називають її "берлінської стіною". Втім, на стіну це навряд чи схоже. Там у таборі діють вже циганські поняття, традиції і правила, які не завжди збігаються із законами України.
 
І потрапити на територію тієї частини села, де живуть виключно цигани, без дозволу барона неможливо. Йосип Форкош тут і президент, і міліціонер, і суддя. Він вирішує всі суперечки між ромами.
 
Звідки у циган мішки грошей на будівництво таких палаців - велика таємниця. Місцеві кажуть: продають наркотики, друкують підроблені купюри і торгують зброєю. Самі ж цигани впевнено відповідають: заробляють мільйони чесно, на будівництвах.
 
Йосип Форкаш, барон:
 
- Все ром наши строители: жестянщики, перекривають дома, криші роблять, бетонники єсть усякі. - А ви чим займаєтесь? - Тоже строитель.
 
Колись у цьому селі жили лише три сім'ї ромів. Зараз, вже 2 тисячі ромів. Це майже половина населення Підвиноградів.
 
Андрій Деяк, сільський голова села Підвиноградів:
 
- Цигани є такі громадяни України, як і ми, і вони мають право, як купити автомобіль, так і хату згодою власника. Заборонити влада не може.
 
Багато українців з села вже виїхали, кажуть місцеві жителі, а ті, хто залишився, продовжують то миритися, то сваритися з сусідами. Магдалина Довжан тут народилася, виросла, і залишати свій будинок не збирається.
 
Магдалина Довжан, мешканка села Підвиноградів:
 
- І так, і говорять: ми вас виженемо із села усіх, лишимо лише тих, хто буде на нас працювати. Цю програму вони виконують і спеціально доводять людей, щоб люди лишали свої домівки.
 
Роми із звинуваченнями не згодні, вони стверджують: просто хочуть жити звичним життям і дотримувати свої традиції. А також, сподіваються на розуміння з боку українців.

Коментарі

K
Katznelson

Звідаю єдного цигана- Кілько у тебе дітей? Щість- каже!!!! Пак через пару днів украв із двору металлолом! Каналізаційні люки і решітки- то їх робота! У Болгарії їх мало потрепали, скоро і туй такоє буде!

Г
глядач

йобана циганота, стріляти їх треба. всіх

П
патріот

ТО ДЯКУЮЧИ ЮЩЕНКУ У ЦИГАНІВ ЗЯВИВСЯ БІЗНЕС ПО НАРОДЖЕННЮ ДІТЕЙ, ЗА ЯКИХ ВОНИ БЕРУТЬ ГРОШІ.ТОМУ СКОРО ВСЕ ЗАКАРПАТТЯ БУДЕ ЦИГАНСЬКЕ А ЮЩЕНКА ТРЕБА ПОКЛАСТИ НАД НИМИ ПРЕЗИДЕНТОМ.

Читайте також