для формування та відновлення довкілля
У Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області днями відбулось спільне засідання робочих груп обласної Координаційної ради з питань формування національної екологічної мережі Закарпатської області.
Основною метою засідання було завдання розробити практичні заходи щодо узагальнених пропозицій з розбудови проекту екомережі. Окремо розглядались питання проведення регулярного моніторингу стану і змін територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) краю, що не мають адміністрацій, визначення допустимого навантаження на природні екосистеми, розробки проекту програми використання заповідних об’єктів для виховання молоді, а також розгляду інформації щодо проекту схеми регіональної екомережі.
Природоохоронці та науковці краю вважають, що для забезпечення дієвої системи моніторингу територій, що не мають власних адміністрацій і знаходяться під охороною землевласників, необхідно спільно провести визначення черговості їх досліджень. Щодо проекту схеми екомережі у регіоні, то на сьогоднішній день можливо розглядати її фрагментами. У цьому плані слід створити комплексну групу, яка б розробила цей проект. Стосовно чисельності об’єктів ПЗФ, то її варто переглянути. До прикладу: більшість свердловин, які числяться як гідрологічні пам’ятки природи, є просто технічними спорудами і за час створення вже вийшли з ладу. Тобто їх треба знімати з обліку. А джерела, котрі є дійсно цінними, потребують певних заходів, розробка яких наразі триває, повідомили з прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.