В облдержадміністрації під головуванням заступника голови ОДА Михайла Поповича відбулася робоча нарада з питань цінової ситуації, яка склалася нині на регіональному ринку лікарських засобів.
Як повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Ганна Романко, проведений фахівцями аналіз даних моніторингу цін на лікарські засоби засвідчує, що порівняно з січнем поточного року до квітня відбувся значний стрибок у зростанні цін на ліки — до 80 відсотків. А на окремі препарати ціни збільшилися у 2 рази і більше.
Головним чинником підвищення вартості на ринку лікарських засобів є різке коливання курсу іноземної валюти при закордонних поставках. Адже зростання цін, у першу чергу, відбулося за рахунок надходження імпортних ліків від постачальника за ціною, вищою від попередньої. Втвм не оминуло подорожчання і вітчизняні ліки, оскільки їх виробництво здійснюється в основному з імпортної сировини. Сюди ж входить і зростання вартості паливно-мастильних матеріалів (24—28%).
Ууряд розробив план порятунку України від дефолту, а парламент ухвалив ще 27 березня Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», який уже набув чинності.
У цьому документі, зкрема, передбачена норма щодо ПДВ на ліки та вироби медичного призначення. Відтепер потрібно сплачувати 7% з операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у т.ч. числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медпризначення за переліком, затвердженим Кабміном України. За словами заступника начальника ГУ Міндоходів у Закарпатській області Миколи Бутенка, очікується, що завдяки введенню ПДВ на ліки бюджет області цього року одержить додаткові 5—6 мільйонів гривень надходжень.
Новини Закарпаття