На Закарпатті третину пухлин молочної залози діагностують на 3-4 стадії

5
0

До Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози в прес-центрі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА відбулась прес-конференція, в якій взяли участь начальник управління Роман ШНІЦЕР та в.о. головного лікаря Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспасеру Любов ЖОЛУДЄВА.

 

За даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я щорічно у світі діагностується близько мільйона нових випадків захворювання на рак молочної залози і 600 тисяч жінок щороку гинуть від цієї хвороби. 
 
 В Україні щороку реєструють 16 тисяч нових випадків раку молочної залози і близько 8 тисяч жінок помирають від цієї недуги. За останнi десять рокiв темпи захворюваностi виросли  у 2,5 рази.  «За смертністю серед онкологічних захворювань, рак молочної залози посідає перше місце. Для нього характерна певна циклічність, яку вчені-клініцисти пов’язують з гормональними змінами в організмі жінки, а тому вік 40-45 і 60-65 років є найбільш критичним у захворюванні на рак молочної залози. Причому, з віком ймовірність захворіти на онкопатологію зростає», - завважив Роман ШНІЦЕР.
 
Однак, молочна залоза повністю доступна для обстеження  і кожне звернення жінки до лікаря повинно проходити через пальпацію молочних залоз. Цим повинні займатися не тільки онкологи чи хірурги, а в першу чергу - сімейні лікарі і сама жінка. Пухлини молочної залози відносяться до пухлин з візуальною локалізацією і від своєчасності виявлення пухлини і вибору тактики лікування залежить подальший прогноз. Понад 85 % всіх діагностованих на початкових стадіях випадків захворювання на рак молочної залози є повністю виліковними. Головне не зволікати і своєчасно звертатися до лікаря. 
 
Разом з тим, як констатувала Любов ЖОЛУДЄВА, в області з 300 вперше діагностованих випадків раку молочної залози, близько третини – це 3-4-я стадія, тобто пухлини більше 5 см. Однією з причин пізнього звернення до лікарів є легковажне очікування жінок – мовляв, все само зникне… «Жінки повинні знати що пухлини нікуди не зникають, потрібно своєчасно приходити до лікаря на огляд, - наголосила Любов ЖОЛУДЄВА. Всі жінки до 40 років повинні проходити раз на рік ультразвукове обстеження, а також після 40 років - мамографічне обстеження. Найголовніше - щоб жінка звертала увагу на свою красу і здоров’я, щоб не забувала щомісяця проводити самообстеження. Як свідчить  статистика, жінки самі знаходять пухлини у молочних залозах. І у таких випадках потрібно негайно звернутися до фахівця». 
 
Серед основних факторів ризику захворіти на рак молочної залози фахівці називають  паління, вживання алкоголю, напружений графік життя, аборти і відмову годувати дітей грудьми. 
 
Довідка: 20 жовтня у Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози з 14.00 до 16.00 на пл. Театральній в Ужгороді громадська організація «Амазонки Закарпатття» спільно з медичною спільнотою та жінками, які перемогли рак, проводить акцію: «Рак – не вирок! Рак виліковний! Не зволікай!». В рамках акції колонна «Амазонок Закарпаття» спільно з оркестром УМВС пройдуть маршем по центру м. Ужгород та по набережній.   
 
Мамографічні обстеження  проводяться в області:
       - Закарпатський обласний клінічний онкологічний диспансер, м.Ужгород, вул. Бродлаковича,2;
      - Ужгородська обласна клінічна лікарня, м.Ужгород, вул. Капушанська, 22;
      -  Міська клінічна лікарня,  м. Ужгород, вул. Грибоєдова, 20;
      -  Мукачівська центральна районна лікарня, м. Мукачево, вул. Пирогова,4А;
      -   Брегівська  центральна районна лікарня, м.Берегово, вул. Ліннера, 2;
      -   Християнський діагностичний центр, м. Мукачево, вул.. Возз’єднання, 25.
      -   Рахівська  центральна районна лікарня, м. Рахів , вул. Карпатська , 3
      -   Тячівська центральна районна лікарня, м.Тячів, вул.Жовтнева, 4  
      -   Хустська центральна районна лікарня , м. Хуст , вул.І.Франка, 113  

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також