На Закарпатті триває грибний сезон: Скільки заробляють грибники та як уберегтися від отруєння

29
0

Цьогорічна осінь порадувала закарпатців чималим врожаєм грибів. Однак, на Закарпатті також почастішали й випадки отруєння грибами.

Як розповіли кореспонденти "Суспільне Ужгород" на ринках обласного центру грибів багато. Закарпатці продають як свіжозібрані гриби, так і сушені та мариновані.

Вартість білих грибів наприкінці вересня коливалася 100 - 150 грн за кілограм. Проте, з похолоданням, ціна на гриби зросла. Зараз за кілограм білих просять від 200 до 300 грн.

“Ці гриби збирані на Перечинщині: білі гриби, підберезовики. То лісові гриби, то не по березняку, це по старому великому лісі. Ми робимо запас на зиму, щоб було що продавати: сушимо, маринуємо”, — розповіла продавчиня Марія Гулик.

Закарпатка зазначає, що збирання грибів на продаж стало її сімейним бізнесом. До "тихого полювання" залучена майже вся сім'я: син, батько та сват.


Фото: Суспільне Ужгород

“Щоб насушити грибів у банку, потрібно три кг сирих. Беруть їх, але, в основному, приїжджі, бо наші стараються сирі купити й закладку зробити. З-за кордону беруть багато, новою поштою відсилаємо”, — ділиться Марія.

Від початку осіннього грибного сезону на Закарпатті зафіксували 10 випадків отруєння грибами. Останні два випадки отруєння грибами сталися в селі Верхня Визниця на Мукачівщині.


Медики зазначають, хоч перші симптоми отруєння грибами можуть виникнути через 30 хв, проте симптоми можуть з'явитися навіть через декілька днів після вживання грибів.

При перших проявах ознак отруєння - нудота, блювання, різкий біль в животі, діарея - потрібно негайно викликати екстрену медичну допомогу за номером 103.

Ознаки отруєння грибами:

- діарея;

- нудота;

- біль в животі;

- запаморочення;

- підвищення температури тіла;

- зниження пульсу;

- задуха;

- судоми;

- відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);

- поява галюцинацій та марення.

Перша допомога при отруєнні грибами:

- Промити шлунок великою кількістю води

- Випити препарати, які поглинають токсини (адсорбенти)

- Ні в якому разі не вживати алкоголь та молочні продукти, щоб не погіршити ситуацію. Їжа та алкоголь можуть пришвидшити всмоктування токсинів

- Намагатися багато не рухатись. Краще лягти у ліжко

Правила, які допоможуть уникнути отруєння:

- готуйте гриби не пізніше одного дня після їх збору

- не збирайте занадто молоді чи старі гриби, їх легко сплутати з отруйними

- не купуйте грибів на стихійних ринках

- не куштуйте сирих грибів

- не збирайте гриби поблизу доріг чи виробництва



Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також