На Закарпатті українські та американські лікарі проводять спільні операції (ФОТО, ВІДЕО)

1100

Українські та американські хірурги проводять спільні операції у Закарпатській обласній клінічній лікарні.

Як пише Суспільне Ужгород, понад 40 пацієнтів разом прооперували американські та українські медики в Закарпатській обласній лікарні імені Андрія Новака з 2023 року. 

Завідувач відділення опікової пластичної хірургії Андрій Погоріляк зазначає, що американські лікарі відбирають найскладніші випадки.

"В основному це наші бійці, поранені, які поступають до нас на етапах лікування. В основному таких бійців відправляють за кордон. Це методи закриття дефектів м’якотканинних та кісткових тканин. Виконуються органозберігаючі та органовідновні функції верхніх кінцівок і органозберігаючі операції на нижніх кінцівках, щоб наші солдати потім могли відновити не повністю функцію, а хоча б максимально", — розповідає Андрій Погоріляк.

Медики зі США приїжджають в Україну з 2023 року. Цього разу в Ужгороді працюють два мікрохірурги — Ендрю Баудер та Стівен Ковач.

"Наша співпраця розпочалася з віртуальних консультацій. Надалі ми зрозуміли, що наша допомога буде потрібною в Україні, тому ми почали приїжджати. В Україні люди отримують важкі травми через війну, тому є потреба в тому, щоб використовувати живі тканини для переміщення на інші частини тіла й заміщення дефектів, в чому і полягає завдання мікрохірургії та в чому ми з колегою спеціалізуємося", — розповів Стівен Ковач.
"Операція виконується на двох сегментах, тобто на кінцівках, вірніше на двох ділянках — або нижньої, або верхньої кінцівки. Деталей у людини немає, тому треба звідкись взяти здорову тканину, щоб пересадити на тканину, яка потребує заміщення, або якої немає, або кістковий дефект замінити, або замінити м’якотканинний дефект, знову ж замінити функцію нервів тощо", — додав Андрій Погоріляк.

Американські хірурги в Закарпатську обласну лікарню приїхали вп’яте. Такі операції для військових — безкоштовні, розповів директор медзакладу Юрій Яцина.

"Прооперовано понад 40 військових спільно з нашими хірургами. Також ми провели дуже багато консультацій пацієнтів, оглянули велику кількість військових. Ми не працювали до повномасштабної війни з ними (з американськими хірургами — ред.), вони практично прийшли нам на допомогу вже під час бойових дій", — зазначив Юрій Яцина.


Коментарі

Читайте також