На Закарпатті відкрився новий туристичний маршрут

4
0

«Мінеральні води»

На Закарпатті почала працювати мережа туристичних маршрутів «Туристичний шлях «Мінеральні води Закарпаття». Про це сьогодні, 12 листопада, власкорові ЗІКу повідомив завідувач кафедри туризму Ужгородського національного університету Федір Шандор.



«У людей з’явилися гроші і вони зацікавилися своїм здоров’ям. Сьогодні все більше людей прагнуть відпочивати не просто як туристи, а з користю для здоров’я. Відпочинок за кордоном значно подорожчав. Але той, хто звик відпочивати, цю звичку вже не полишить. У результаті виникає інтерес до вітчизняних бальнеологічних ресурсів, якими є мінеральні та термальні джерела», - каже Федір Шандор.



Поціновувачі відпочинку, наприклад, у Карлових Варах, Баден-Бадені, доступ до яких ускладнюється візовим режимом і високими цінами, на думку Шандора, відтепер залюбки користатимуться унікальною європейською зоною Свалява – Поляна, де зосереджена чи не найбільша кількість різновидів мінеральної води.



Кафедра туризму УжНУ, Регіональний туристично-інформаційний центр та управління з питань європейської інтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА вирішили презентувати туристичний продукт під назвою «Туристичний маршрут «Мінеральні води Закарпаття». Сюди входить не тільки лікувальний туризм, а й пізнавальна програма про історико-культурні особливості, тобто туристи-відпочивальники дізнаються, хто відкрив води і їхні цілющі властивості, хто тут лікувався, чому, наприклад, графи Шенборни збудували на Закарпатті таку велику мережу купелів з використанням мінеральної води. Знаменита родина створила кілька міні-лікувальних осередків у Лумшорах (Перечинський район), с. Занька і Поляна (Свалявський район), Синяк (Мукачівський район), Шаян (Хустський район) та інші.



Крім того, туристичний шлях пропонуватиме нові послуги – велнес- і спа-процедури, що базуються на використанні місцевих ресурсів.



«Основна мета нового маршруту, - пояснив Федір Шандор, - привернути увагу як vip-туристів, так і туристів середнього класу до закарпатських бальнеологічних ресурсів, які не поступаються ні своєю якістю, ні сервісом західноєвропейським аналогам».



У туристичному маршруті «Мінеральні води Закарпаття» міститься інформація про наявні мінеральні джерела Закарпаття, які використовуються з лікувальною метою у місцевих санаторіях.



У межах маршруту створено так звані велике, середнє і мале мінеральні кола, а також термальний туристичний маршрут. Під час цих маршрутів подорожувальники можуть скуштувати різні види мінеральних вод, спробувати зовнішній лікувальний ефект мінеральних та термальних ванн, ознайомитися з бальнеологічними можливостями мінеральних вод Закарпаття.



Як зазначає Шандор, Закарпаття матиме таку ж славу, особливо для туристів із ближнього зарубіжжя, що й відомі курорти Європи.




На Закарпатті розроблені туристичні маршрути «Гастрономічний шлях» та «Військовий шлях». Гастрономічний шлях представляє традиційні страви Закарпаття, кухню національних меншин і заклади, які їх найкраще готують. Також можна обирати український, угорський, циганський тощо маршрут. Планують задіяти усі райони.



Наступного року будуть здійснюватися екскурсії Військовим туристичним шляхом. Вони знайомитимуть із шістьма оборонними лініями, які проходили територією області, тоді як загально відомою є лише одна — так звана «лінія Арпада».




Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також