На Закарпатті виявили майже 5400 порушень законодавства про працю

5
0

Сьогодні країна живе за Кодексом законів про працю, який був прийнятий сорок років тому. Очевидно, що багато його положень застаріли і не відповідають вимогам сьогодення. Серед іншого потребують зміни правові норми, які не дають можливості ефективно захищати інтереси людини праці.

 

Порушення норм законодавства про працю стало поширеним явищем на підприємствах, установах та організаціях. Підтвердженням цьому слугують результати наглядової діяльності Територіальної державної інспекції праці у Закарпатській області. 
За десять місяців 2011 року інспекторами праці проведено 1275 перевірок, під час яких виявлено 5378 порушень законодавства про працю.
 
За наслідками перевірок на роботодавців - порушників трудового законодавства складено 1160 протоколів про адміністративні правопорушення, які скеровано на розгляд до суду. Крім цього, 142 керівників підприємств оштрафовано інспекторами праці.
 
Найбільш характерними порушеннями були випадки несвоєчасної або не в повному обсязі виплати робітникам заробітної плати, використання праці найманих працівників без укладання з ними трудових угод та реєстрації останніх в центрах зайнятості, несвоєчасна виплата відпускних та не проведення індексації заробітної плати. 
 
Також роботодавці вдавалися до укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мали ознаки трудового договору, що позбавляло останніх усіх пільг та соціальних гарантій, передбачених законодавством.
 
Тому розроблено пакет законопроектів щодо реформування ринку праці та легалізації трудових відносин. Перш за все йдеться про механізми забезпечення умов, за яких роботодавцю буде економічно невигідно порушувати права робітників. У той же час нова редакція Трудового кодексу передбачає інтенсифікацію та підвищення ефективності державного нагляду і контролю дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства. Зокрема, законопроект містить порядок проведення перевірок посадовими особами Держпраці.
 
У той же час триває робота над законопроектами щодо легалізації відносин у сфері праці. Ключові документи містять норми, які будуть спонукати та стимулювати роботодавців виплачувати заробітну плату офіційно й у повній мірі, не застосовувати «тіньові» схеми використання найманої робочої сили. Це стане запорукою отримання робітниками всіх соціальних гарантій та виплат.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також