Боротьба з гральним бізнесом на Закарпатті і надалі одна з найактуальніших проблем для працівників правоохоронних органів. На цьому сьогодні, 9 липня, наголосили у прокуратурі Закарпатської області учасники міжвідомчої наради щодо стану додержання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Незважаючи на вжиті заходи на території області порушення вказаного закону набули системного та поширеногохарактеру, а проведена правоохоронними органами робота на даному напрямку є недостатньою та потребує суттєвої активізації.
Окремі суб’єкти господарювання продовжують незаконно займатись гральним бізнесом, отримуючи від цього прибутки.
Заборонений гральний бізнес часто діє під виглядом інтерактивних клубів, у якихпропонується доступ до інтернет - сайтів, де можна зіграти в азартні ігри, а за умови виграшу, касир виплачує готівку.
В області спостерігається масове відкриття інтернет - клубів, інтернет - кафе, інтерактивних клубів, азарт - клубів, закладів з надання послуг, пов’язаних із здійсненням електронних платежів, спортивних аналітичних агентств, які маскують організацію та проведення азартних ігор під видом діяльності з надання доступу до інтернет - мережі.
Виявлення порушень у вказаній сфері покладено на органи внутрішніх справ України та державної податкової служби.
У провадженні слідчих органів внутрішніх справ Закарпаття перебуває 13 кримінальних справ за ст.203-2 КК України(зайняття гральним бізнесом), з яких однапорушена органами прокуратури області.
У ході наради також відзначено, що діяльність підпільних гральних закладів концентрує у цих місцях осіб, схильних до вчинення злочинів. Зважаючина недостатню профілактичну роботу правоохоронних органів.
Протягом січня-червня 2012 року до органів внутрішніх справ області надійшли 72 заяви і повідомлення про злочини вказаної категорії, за результатами розгляду яких по 58 випадках прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, і тільки по 8 заявах і повідомленнях порушено відповідно 8 кримінальних справ, 5 з них вже направлено за належністю. Крім того, за однією заявою, яка на кінець 2011 року перебувала у залишку вже також порушено кримінальну справу.
За результатами проведених перевірок органами внутрішніх справ області з початку року вже вилучено 174 гральні автомати, 23 системні блоки, на яких інстальовано гру, призначену для азартних розваг та однурулетку.
У підсумку учасниками проведеної міжвідомчої наради прийнято рішення організувати та провести перевірки із залученням контролюючих органів та органів внутрішніх справ, працівників управлінь освіти районних адміністрацій у комп’ютерних та інтерактивних клубах, інтернет-клубах та інтернет-кафе, які розташовані на території області. При цьому, перевірятимуть як додержання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», так і обмежень щодо відвідування неповнолітніми цих закладів у навчальний та нічний час.