На Закарпатті взялися за позашкільну освіту

14
0

Днями комп’ютерні класи отримали одразу 6 центрів: позашкільної роботи та дитячої творчості – у Воловці, дитячої творчості – в Ужгороді, позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом – у Великому Березному, науково-технічної творчості – у Виноградові, позашкільної роботи – у Хусті, науково-технічної творчості – у Рахові.

В цьогорічному обласному бюджеті на розвиток матеріальної бази позашкільних закладів освіти закладено 240 тисяч гривень. В рамках державної концепції розроблено і регіональну Програму розвитку позашкільних навчальних закладів області на 2002 – 2008 роки. Зокрема, на комп’ютеризацію всіх 30 позашкільних навчальних закладів заплановано 1 млн. 150 тис. гривень. Судячи з усього, нарешті серйозно взялися за відродження позашкільних закладів, бо, серед іншого, в програмі є і пункт про „максимальне охоплення дітей позашкільними навчальними закладами, особливо в сільській місцевості, шляхом створення філій”. І це не декларації на папері – всі пункти програми підкріплені коштами.

Юрій Герцог, начальник управління освіти і науки облдерж-адміністрації, каже, що розпочали роботу в цій галузі минулоріч. Тоді позашкільні заклади області одержали 4 комп’ютерні класи. Зокрема, ці класи вже працюють в Падіюні в Ужгороді та на станції юних техніків у Мукачеві.

Днями комп’ютерні класи отримали одразу 6 центрів: позашкільної роботи та дитячої творчості – у Воловці, дитячої творчості – в Ужгороді, позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом – у Великому Березному, науково-технічної творчості – у Виноградові, позашкільної роботи – у Хусті, науково-технічної творчості – у Рахові. В комплект входить комп’ютер для вчителя і 9 робочих місць-комп’ютерів для учнів, факс-модем, принтер та ін. Вартість такого комплекту – понад 35 тисяч гривень. Крім того, ці освітні заклади отримають і шість мультимедійних проекторів (один комплект коштує 4,5 тисячі гривень). До слова, минулоріч такі мультімедійні проектори управління освіти і науки передало трьом позашкільним закладам. Отож в багатьох райцентрах області почали створювати альтернативу приватним інтернет-клубам, до яких занадто багато претензій мають як батьки, так і педагоги. Зараз діти і підлітки проводитимуть своє дозвілля з користю: під наглядом досвідчених педагогів вивчатимуть комп’ютер і розширюватимуть кругозір.

Програма розвитку позашкільних закладів – не єдина в системі освіти. Прийнята, зокрема, і програма забезпечення загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів області сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін. Не секрет, що протягом останніх 15 років навчальні заклади не отримували ні копійки на оновлення технічного обладнання для наочного навчання. Цьогоріч вперше з облбюджету виділено 355 тисяч гривень на закупівлю приладдя для кабінетів фізики, хімії та біології в загальноосвітніх школах. Наочне і технічне приладдя для проведення лабораторних і практичних робіт вже отримали школи у Рахівському (нещодавно збудована школа в с. Луг), Виноградівському та Мукачівському районах.

Прес-служба ОДА

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також