Зараз в області, відповідно до рішень райдержадміністрацій і міськвиконкомів, обліковано лише 13 місць масового відпочинку на воді.
А паспортизацію, згідно з актами про обстеження дна акваторії водного об’єкту, пройшли тільки два пляжі на Берегівщині - ТОВ «Бумеранг» (с. Дийда) та ПП «Берег-Тур» (с. Великі Береги), а також «Сілоамські купальні» (с. Шаян Хустського району) та ГРК «Чорна гора» (м. Виноградів).
"Важливо наголосити, що на об’єктах масового відпочинку на воді, які пройшли визначену чинним законодавством процедуру, практично люди не гинуть", — коментує ситуацію заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.
До початку літнього сезону райдержадміністрації та міськвиконкоми мали створити комісії, які б визначили зони відпочинку й рибної ловлі, а головне — здійснили належний облік та паспортизацію місць масового відпочинку на воді. Вони ж повинні забезпечити роботу сезонних рятувальних постів, обладнати їх відповідними засобами надання першої медичної допомоги у місцях масового відпочинку.
Але реальна картина щодо облаштування зон відпочинку на воді, на жаль, роками залишається невтішною. Місцеві органи влади та самоврядування не приділяють даному питанню достатньої уваги. Зокрема, сезонні рятувальні пости неналежно обладнані. А громадські рятувальники цих постів не вчасно проходять щорічну підготовку (перепідготовку), в тому числі з питань надання первинної допомоги. Також недостатньою є робота щодо встановлення попереджувальних щитів та плакатів у місцях, де купання заборонене. Отож люди вимушені купатися у непристосованих до цього місцях.
З початку року на водних об’єктах краю вже загинуло 17 людей. Серед них 3 дитини.
Мукачево.net