На Закарпатті з 1 листопада впроваджують заборону на ловлю риби в зимувальних ямах

79
4

З 1 листопада розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Затверджено перелік і межі зимувальних ям на рибогосподарських водних об’єктах Закарпатської області.

Строк заборони на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів на зимувальних ямах триватиме з 1 листопада 2021 року по 10 березня 2022 року. Повідомляє Закарпатський рибоохоронний патруль.

Зимувальна яма – це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в зимовий період. Однак, не кожне заглиблення на дні річки може бути зимувальною ямою.У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел. Спостереження підтверджують, що навіть у найлютіші морози в межах зимувальних ям відбувається постійний рух. Так, риба пересувається досить повільно від центру до країв ями і навпаки. Таким чином, вона забезпечує рівні умови для всіх екземплярів, які залягли на зимівлю.

Правилами любительського та спортивного рибальства, а також Правилами промислового рибальства заборонено здійснювати вилов біоресурсів на зимувальних ямах. За порушення даної заборони особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством.
За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову – ч. 4 ст. 85 КУпАП. Штраф – до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Нагадуємо, що такси за незаконний вилов водних біоресурсів збільшено Постанова КМУ від 06.10.2021 року. Наприклад: судак – 3 587 грн, сом — 5 117грн, щука — 3 468 грн, сазан (короп) — 3 706грн, білий амур, товстолоб та білизна — по 3 638 грн, лящ — 1 649 грн, плітка, краснопірка та плоскрика по 1 564 грн, карась – 1 581 грн тощо.

Також з метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Закарпатським рибоохоронним патрулем створено інтерактивну карту зимувальних ям.
Закликаємо громадян брати участь у збереженні рибних запасів та своєчасно повідомляти про порушення за номером «гарячої лінії» (098) 585-61-64

Дивіться також: Змагання рибалоку за Кубок Закарпаття.

Троє закарпатців незаконно ловили рибу: Сума штрафів понад 56 тисяч гривень.

Закарпатський рибалка показав, як ловити Дунайського лосося.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!




Коментарі

ІВ
Іван Васильович

ех ліпше обись я в 2019році на рибу попенделював вмісто виборів.

В
Василь

З електроудочками ловіть .А те що прийду зі спінінгом то штраф.

ІВ
Іван Васильович

За тоту дику корупцію і за всесвітній скандал янелоха у пандора пейперс уд душі поаплодуйте ми по моій капчоній морді)))..

ІВ
Іван Васильович

Файні штрафи..А скільки електроудочка коштує в руках у мусора,прокурора,начальника пожарників,санепідемстанціі,депутата вать сигаретчика)????? Скиньте лінк пліз...

Читайте також