На Закарпатті завершено сертифікацію лісів

8
0

За системою FSC

Сертифікація лісів за системою FSC гарантує високий рівень лісоуправління відповідно до строгих міжнародних вимог. З одного боку, наявність сертифікату FSC дозволяє збільшити надходження від експорту деревини, а з іншою — сертифікат – це гарантія охорони навколишнього середовища, повідомляє derevo.info.

За останнє десятиліття у багатьох країнах світу з`явилася нова тенденція: продавці і виробники продукції з деревини вимагають, щоб виробництво здійснювалося відповідним чином, тобто щоб одержувати деревину не в результаті незаконних рубок, а її виробництво повинне гарантувати охорону навколишнього середовища, збереження біорізноманітності та ін.

Сьогодні все більше і більше компаній по всьому світу купують деревину і продукцію з неї, яка має маркування «FSC»: починаючи від заготовок для підлоги і меблів — до паперу і навіть деревного вугілля. До компаній-споживачів сертифікованої за системою FSC продукції відносяться і такі гіганти, як «IKEA»

та «TETRAPAK».

Ринок продукції, сертифікованої за системою FSC, росте швидкими темпами. За приблизними розрахунками, у 2005 році оборот глобального ринку сертифікованих товарів за системою FSC склав близько 5 мільярдів доларів США.

У 2000 році за схемою FSC організовано першу в Україні “Українську Групу Сертифікації” (CERTIFIVE Group Ukraine). Питаннями лісової сертифікації в Україні кваліфіковано займаються Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації (УкрНДІЛГА), Національний Аграрний університет (НАУ) та Національний лісотехнічний університет (НЛТУ). Фахівцями УкрНДІЛГА в 2003 році розроблено попередні рекомендації щодо запровадження лісової сертифікації в Україні.

На сьогоднішній день в Україні повністю завершено сертифікацію лісів у Закарпатській та Львівській областях.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також