В Україні за рік діагностується від 40 до 50 тисяч пацієнтів із пневмоніями.
Як йдеться в сюжеті Суспільного, медики фіксують зростання смертності від негоспітальної пневмонії — це 5-15%, від госпітальної — до 50%.
За словами завідувачки пульмонологічного відділення Закарпатської обласної лікарні Наталія Жованик, людина може заразитися кількома способами — повітряно-крапельним шляхом, або через кров.
"Скарги у пацієнтів — це задишка, кашель з виділенням слизового, слизисто-гнійного, чи ржавого мокротиння, може бути біль в ураженій половині грудної клітки і лихоманка є", — розповіла Наталія Жованик.
Одна з пацієнток Закарпатської обласної лікарні Марія Ґедеон розповіла, що хворіє на пневмонію вже 45 років і має хронічне захворювання.
"Почалося все із запалення легенів. То було в молодості, я ще була студенткою. Була зима. Мені сказали: "Попариш ніжки, поставиш гірчичники і все пройде". У мене було двостороннє запалення. У мене була сесія, іспити в університеті, тому я на це не звертала уваги. Я слідкую постійно за своїм станом, контролюю. Приймаю всі препарати, які мені рекомендує мій лікар, приходжу на консультації та на обстеження, є спеціальні вправи на дихання, є спеціальні медитації", — розповіла Марія Ґедеон.
Терміни лікування пневмонії залежать від форми захворювання. Медики зазначають, що пневмонія — це стан, який не розвивається за день-два-три. Найбільше до пневмоній схильні люди з хронічними запальними процесами в бронхах і легенях, гіпертонією, цукровим діабетом.
"Зазвичай захворювання, яке супроводжується температурою, кашлем упродовж певного часу і є таке, що люди не звертають на це увагу, не приймають жодних ліків, а через деякий час, коли з'являється сильна загальна слабкість, непомірний кашель, можлива задишка, тоді рекомендовано викликати швидку, або звертатися до сімейного лікаря, щоб вирішувати питання про стаціонарне лікування", — розповів лікар з медицини невідкладних станів екстреної меддопомоги Едуард Горзов.
Більше про симптоми цього захворювання, способи зараження та профілактику дивіться в сюжеті "Суспільне Ужгород":
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!