Наче справжній бій: як на Закарпатті цивільних навчають військовій справі (ФОТО, ВІДЕО)

2223 1

Підготовка триває в межах програми національного спротиву, яку на Закарпатті запровадили після початку повномасштабного вторгнення.

Курси безкоштовні. Цивільних навчають широкому спектру дисциплін: тактично пересуватися групами у різних зонах, прикривати побратима, рухатись під час обстрілу, виходити із зони ураження, окопуватися.

Надавати першу долікарську допомогу, евакуйовувати поранених. Орієнтуватися на місцевості за допомогою карти та компаса. Виявляти та нейтралізувати вибухонебезпечні предмети, облаштовувати укриття. Використовувати радіостанції та інші засоби зв’язку. Управляти дронами різних типів.

Навчання триває три місяці. Теоретичні заняття проходять щоп'ятниці ввечері, практичні тренування на місцевості – щосуботи.


Ці дисципліни розвивають фізичну та психологічну витривалість, сприяють формуванню навичок, які необхідні під час екстремальних ситуацій.  Інструктори Центру – ветерани із бойовим досвідом, які в теорії та на практиці вчать курсантів того, що колись врятувало їм життя.

Закарпатській обласний Центр підготовки населення до національного спротиву очолює Юрій Беляков – полковник Збройних Сил України, повний кавалер ордена Богдана Хмельницького, бойовий офіцер, командир однієї з бригад, яка зараз боронить Україну на східному фронті.

Головне завдання курсу національного спротиву – це сильний тил. Після завершення навчання учасникам повісток не вручають.

Коментарі

Б
Бітанга

Може міні ся здає, але ліпше завчасно підготуватися. Лишнім вто не буде. Хоч на войні доста страшно.

Читайте також