Наразі без Закарпаття: ТОП-20 найкращих термальних курортів Європи (ФОТО)

1196
1

Видання Lonely Planet склало власний рейтинг найвідоміших європейських курортів, які діють на основі використання термальних гарячих джерел.

Шкода, але термальні курорти Закарпаття до нього не потрапили. Але всьому свій час. Утім, у сусідній Угорщини маємо одразу двох лауреатів рейтингу.

1. Блакитна лагуна, Ісландія.

Цей яскраво-бірюзовий басейн, розташований за 30 хвилин від Рейк’явіка, можна було легко прийняти за природний ландшафт Ісландії. Але насправді це штучний комплекс. Температура води, підігрітої потоками лави і турбінами геотермальної електростанції Сварценгі, становить в середньому 37–39°C.

2. Спа -центр Thermae Bath Spa, Великобритания

Цілющими водами єдиного у Великобританії термального джерела насолоджувалися всі - від кельтів до саксів з часів їх відкриття легендарним британським королем Бладудом близько 863 року до нашої ери. У спа-центрі є трав'яні бані та чотири термальні ванни, включаючи відкритий басейн на даху з романтичним видом на абатство Бат.

3. Озеро Хевіз, Угорщина

Гарний Хевіз, оточений доглянутими парками, може похвалитися найбільшим у світі природним лікувальним озером. Його спа-комплекс на території зручний для відвідування навіть взимку, з природною температурою води близько 38°C.

4. Bains de Dorres, Піренеї, Франція

Римські ванні Доррес (Les Bains de Dorres) розташовані на місці невеликого сірчаного гарячого джерела (40 градусів Цельсія), у підніжжі однойменної деревини. Живописне селище знаходиться у французьких Піренеях на висоті 1450 м, на плато Серданья. Це історична область у Піренеях на кордоні Іспанії та Франції, відома ще з часів Римської імперії.

5. 7132 Therme Vals, Швейцарія

Дуже модні терми знаходяться в ідеальній гармонії з гірським ландшафтом. Для Therme Vals, за 200 км від Цюріха, знадобилося 60 000 шматочків кварцової породи з навколишніх гір. Разом вони складають магічну і дивно легку конструкцію для термальної води. З температурою 30 градусів, вода з долини Вальцер містить ще дуже цілющі мінерали.

6. Палеа-Камені, Греція

Джерела мідних відтінків знаходяться на вулканічному острові в Егейському морі, відомі своїм лікувальною сірчаною глиною. До острова можна дістатися на човні з Санторіні. Головне уникати пікового туристичного сезону, щоб отримати справжній релакс від купання.

7. Купальня Сечені, Угорщина

Найбільший банний комплекс Будапешта і Європи. Носить ім'я угорського політика Іштвана Сечені. Будівництво купальні почалося в 1909 році за планами Дьoзе Циглера. Постачається термальною водою, джерело якої знаходиться у Варошлігеті, а холодною водою - шістьма меншими свердловинами. Комплекс має в три зовнішні і 15 внутрішніх басейнів. Комплекс лазень Сечені є однією з головних визначних пам'яток столиці Угорщини.

8. Кайзер-Фрідріх-Терме, Вісбаден, Німеччина

Історична купальня Kaiser-Friedrich-Therme побудована в 1913 році. Спа-центр побудований на місці старої римської сауни. Влітку 1999 року знову відкрита після реконструкції. Купальня живиться гарячою водою з джерела Adlerquelle (температура 66,4°C). У будівлі знаходиться римсько-ірландська лазня, сучасний комплекс саун і лазень різної температури, пропонуються різні оздоровчі та косметичні процедури, масаж, киснева терапія тощо.

9. Карлові Вари (Карлсбад), Чехія

Відкриті римським імператором Карлом IV, який у 14 столітті заснував це курортне місто на заході Богемії. Вважається, що мінеральні води Карлових Вар мають надзвичайні цілющі властивості для оздоровлення шкіри та внутрішніх органів. Цілющі мінеральні джерела – це головне багатство Карлових Вар. На території міста розташовано 15 джерел, які згруповані в 7 колонадах (Гейзерної, Ринкової, Замкової, Млинової, Свободи, Садової та Алоїса Клайна).

10. Хаммам Аль-Андалус, Гранада, Іспанія

Перший традиційним хаммам, який був знову відкритий в Європі після того, як іспанські християнські правителі закрили всі мавританські лазні Андалусії у 16 столітті.

Засновники Аль-Андалуза будували свої хаммами на зразок римських терм, поєднуючи зали з різними температурами. Тут широко застосовувалися ефірні масла.

11. Лаугарватн Фонтана, Ісландія

Розташовані за 77 км від Рейк'явіка басейни для купання в Laugarvatn Fontana відкриваються видом на мальовниче геотермальне озеро Laugarvatn. Побудовані безпосередньо над бурхливим джерелом, відкриті мінеральні басейни комплексу особливо привабливі, особливо коли можна побачити звідти полярне сяйво на нічному небі над своєю головою.

12. Пантеллерія, Італія

Цей крихітний вулканічний острів у регіоні Сицилія містить низку природних некомерційних басейнів. Серед найпопулярніших - гавань у Гадірі, де місцеві жителі (зокрема Джорджо Армані, який має тут будинок для відпочинку), їдуть купатися у термальних водах, які, як кажуть, лікують ревматизм та артрит.

13. Памуккале, провінція Денізлі, Туреччина

Денізлі приваблює туристів гарячими джерелами Памуккале (у перекладі - "бавовняний замок") та курортними готелями з термальною водою червоного кольору Карахайит, що розташовані за 5 кілометрів на північ. Памуккале - це приголомшливий природний комплекс басейнів, який століттями використовувався для лікування різноманітних фізичних недуг.

14. Кальдея, Андорра -ла -Велья, Андорра

Термальний спа центр Caldea в Андоррі відкрив свої двері в 1994 році, і сьогодні він є найбільш відвідуваним туристичним місцем. Завдяки революційної концепції, що поєднує розваги і оздоровлення, цей об'єкт став «візитною карткою» князівства. Він займає площу понад 30000 кв.м і на даний час є найбільшим термальним спа-центром у Південній Європі, приємна атмосфера якого дозволить вам розслабитися в повній мірі. У спа-центрі проводяться популярні коктейльні вечірки.

15. Рогнер Бад Блюмау, Штирія, Австрія

Rogner Bad Blumau — австрійський готель і оздоровчий центр, що розташований у містечку Бад-Блюмау, за 45 км на схід від Граца. Готель був побудований за проектом Фрідренсрайха Гундертвассера. Термальний комплекс, символізуючи єднання людини і природи, вважається найбільшим проектом архітектора. Будівництво курортного комплексу було завершено в 1997 році. Територію готелю умовно можна розділити на квартали: на величезній площі розкинулися несхожі один на одного будівлі, що здалеку нагадують житла гномів. Курорт може похвалитися соляним гротом з Мертвого моря поряд з басейнами, саунами та процедурними кабінетами. Цей готель, з травами на даху, нагадує футуристичний Хоббітон.

16. Chateau des Thermes, Бельгія

Використовуючи найгарячіше термальне джерело Бельгії поблизу Льєжа у долині Весдре розміщується відкритий термальний басейн, дві турецькі лазні, римський кальдарій та соляна кабіна, остання використовується для лікування різних шкірних захворювань. Цей спа-центр, що є частиною готелю, також може похвалитися чудовим французьким рестораном.

17. Terme di Saturnia, Тоскана, Італія

Терми ді Сатурнія розташовані на півдні регіону Тоскана, це один з провідних термальних курортів Італії. На початку XVIII століття місцеві термальні вулканічні джерела з водою 37,5°C вважаються відмінними ліками від шкірних захворювань, вперше були відкриті і отримали процвітання при Козімо I Медічі. У 1865 році терми перекупила сім'я Чаччі, які модернізували спа-центри та відновили старі лазні. Стародавні римляни вірили, що терми з'явилися завдяки богу Сатурну.

18. Klevevska Toplica, Словенія

З температурою води, яка ледь перетинає позначку 20°C, крихітне джерело у словенському селі Клевеж приваблює чисельних паломників. Головне, що тут можна купатися у чудовому та спокійному середовищі серед лісу, а вдалині видно середньовічний замок Клевеж.

19. Aqua Dome, Тіроль, Австрія

Найсучасніший і вражаючий з точки зору архітектури термальний курорт в Альпах, розташований в самому серці долини Ецталь, виділяється своїм футуристичним парком басейнів і саун. Відкрите в 16-му столітті геотермальне джерело Ленгенфельда майже вичерпалося у 1960-х роках. У 1997 році відбулося "перезавантаження", тепер тут три відкритих басейнів. Для романтиків, у п'ятницю, в Aqua Dome, можна купатися у місячному сяйві.

20. П’єштяни, Словаччина

П’єштяни – найвідоміший лікувальний термальний курорт у Словаччині.

Свою славу курорт П’єштяни (за 86 км від Братислави) отримав, завдяки мінеральним водам, а саме їх цілющому впливу кальцієво-магнієвої і сірчано-карбонатної води. На один літр припадає 1500 мг мінеральних речовин.

Також вода насичена сірководнем та різними мінералами. Основу грязей складають відкладення річки Ваг, вони утворилися в місцях виходу термальних джерел. Головними процедурами є відвідування басейну з 100% -ою природною термальною водою, термальні ванни, підводне витягування хребта і реабілітаційні вправи в басейні.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

E
Ede

По ценам и мы в первой десятке!

Читайте також