
Наявність другого паспорту хоч і заборонено, але ніякого покарання за це немає, так, депутати вирішили закрити цю прогалину.
Один з народних депутатів заявив, що він з групою інших депутатів працює над удосконаленням законодавства в частині позбавлення українського громадянства осіб, які отримали громадянство інших країн і введення кримінальної відповідальності за подвійне громадянство, пише КП в Україні.
За його словами, ідея вдосконалити законодавство виникла після аналізу ситуації з масовою роздачею українцям паспортів інших держави, як на сході країни, так і на заході.
- Саме масова роздача російських паспортів і відповідно створення п'ятої колони передувало окупації Криму і початку війни на Донбасі. Зараз маємо факти масової видачі угорських паспортів на українському Закарпатті, румунських та молдавських на Південній Буковині та навіть польських на Волині і Західної України. З огляду на відверто антиукраїнську діяльність однієї з провідних угорських партій "Йоббік", територіальні претензії до України, які дозволяє собі висловлювати лідер правлячої Ліберальної партії Молдови Міхай Гімпу і дії польських шовіністів, ми українці повинні діяти швидко і ефективно, - пояснив депутат..
Адвокати розповідають, що подвійне громадянство на даний момент не заборонено, а не дозволено. За приховування інформації про отримання паспорта іноземної держави немає кримінальної відповідальності. Є тільки адміністративна,
Ставши громадянином іншої країни, у правових відносинах з Україною людина залишається її громадянином. Тобто Україна просто не визнає друге громадянство. Єдине, тим, хто перебуває на державній службі, може загрожувати звільнення і також адміністративна відповідальність.
За неофіційними даними, які наводяться в пресі, паспорта двох, а то й трьох держав сьогодні мають кілька сотень тисяч українців.
А от відомий співак, мукачівець лідер "Океану Ельзи" Святослав Вакарчук виступив з ініціативою введення подвійного громадянства в Україні.
За його словами, така ідея йому прийшла після того, як до нас не зміг приїхати працювати відомий словацький реформатор Іван Міклош.