Уперше - за всю історію селища
Солотвино в багатонаціональному Закарпатті належить до найбагатонаціональніших. Це єдиний населений пункт, в якому мешкають великим групами три основні національні групи – українці, угорці та румуни.
Але так склалося, що донедавна в у 10-тисячному селищі діяло тільки два храми – православний Московського патріархату та римо-католицький. Причому у православному служба Божа ведеться румунською мовою, а в римо-католицькому – угорською.
Таким чином українці опинилися без одного з головних духовних інститутів -- церкви.
І от днями сталася, безперечно, історична подія в житті селища – було освячено греко-католицьку церкву Уведення в храм Божої матері. Архієрейську літургію провів владика Мілан, Апостольський адміністратор Мукачівської єпархії.
Як повідомив отець Юрій, настоятель храму, до 1949 року у Солотвині православних не було. Теперішня православна церква була греко-католицькою і молилося в ній по-румунськи. До тепер румунські греко-католицькі громади діють у чотирьох селах Тячівщини, в тому числі і в Солотвині.
Новоосвячена церква належить українській парафії. Натомість румунська - будує свій храм, який планують освятити наступного року. Таким чином невдовзі у Солотвині будуть дві греко-католицькі церкви.
Освячення храму викликало піднесення в українців селища. Адже церква постала в районі багатоповерхівок і стала окрасою цього урбанізованого кутка Солотвина.
За словами отця Петра Креніцкі, декана Тячівського деканату, у 54 населених пунктів району діють 27 греко-католицьких храмів і 40 громад. Особливо активними є вірники Тячева, Усть-Чорної, Дубового, Ганичів, Новоселиці.
Олександр ГАВРОШ, Ужгород.